BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


„Naujos kartos Lietuva“ planas sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo

Data

2021 04 30

Įvertinimas
0
naujos kartos Lietuva-05.jpg

Finansų ministerija informuoja, jog balandžio 16-26 dienomis vykusi rašytinė konsultacija dėl integruoto „Naujos kartos Lietuva“ plano projekto sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo – konsultacijoje dalyvavimo virš 600 organizacijų ir individualių asmenų: trečdalis jų yra universitetų ir mokslininkų bendruomenės atstovai, įvairios verslo asociacijos, savivaldybės ir biudžetinės įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, o du trečdaliai – individualūs gyventojai.

„Aktyvus visuomenės dalyvavimas konsultacijoje ir pasiūlymų kiekis rodo didelį susidomėjimą planu ir ketinamomis įgyvendinti reformomis bei investicijomis, kurios prisidės prie šalies proveržio aukštesnės pridėtinės vertės kūrimo, skaitmeninimo, žaliojo kurso, geresnių švietimo, sveikatos ir socialinių paslaugų teikimo, teisingesnės ir atsparesnės šalies kūrimo link. Artimiausiu metu kartu su plano komponentus koordinuojančiomis ministerijomis ketiname išanalizuoti gautus pasiūlymus ir įvertinti, kur galime padaryti atitinkamus pakeitimus plano projekte. Visos korekcijos dar bus derinamos ir su Europos Komisija, kuriai turime pristatyti galutinį plano projektą“, – pažymėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Didžiausio visuomenės susidomėjimo sulaukė „Žaliojo kurso“, „Skaitmeninės pertvarkos“, „Inovacijų  ir mokslo“ bei „Socialinės apsaugos“ sričių reformos ir investicijos.

„Žaliojo kurso“ komponente visuomenė daugiausia dėmesio skyrė pasiūlymams dėl bioįvairovės skatinimo, miškų ekosistemos saugojimo ar žemės ūkio tvarumo, o didžiausio palaikymo sulaukė pastatų  renovacijos priemonė.

Visuomenės pasiūlymuose skaitmenizacijos komponentui akcentuotos investicijos į privataus sektoriaus pajėgumų stiprinimą, taip pat žmogiškųjų išteklių ir įgūdžių stiprinimą, kokybiškų viešųjų pirkimų užtikrinimą.

Sveikatos sistemos tobulinimui plano projekte numatytose reformose ir investicijose gyventojai daugiausia siūlymų teikė ligų prevencijos, sveikos gyvensenos, švietimo gerinimo ir psichikos sveikatos paslaugų prieinamumo priemonių diegimui. Akcentuota, jog sveikatos sistemos gerinimo priemonės turi būti paremtos duomenimis grįstais sprendimais bei kaštų ir naudos analize, nepamirštant skatinti sistemos skaidrumo ir atsparumo korupcijai.

Švietimo srityje nuomonę išreiškę dalyviai pabrėžė užsienio kalbų mokymosi sąlygų gerinimo visoms visuomenės amžiaus grupėms bei bendrojo ugdymo pedagogų kompetencijų gerinimo svarbą.

Viešojo sektoriaus srityje siūlomoms reformoms ir investicijoms konsultacijos dalyviai identifikavo būtinybę užtikrinti vykdomų projektų skaidrumą, taip pat gerinti valstybės tarnybos kompetencijas.

Apklausos dalyvių nuomone, socialinėje srityje turi būti dedamos didesnės pastangos diegti priemones ir paslaugas, kurios įgalintų gyventojus ne tiek gauti pašalpas, kiek kurti darbo vietas arba kelti kvalifikaciją darbo rinkoje.

Rašytinės konsultacijos metu gauti visuomenės ir organizacijų komentarai bei pasiūlymai bus vertinami konkrečius komponentus rengusių ministerijų, kurios priims sprendimus dėl galimų plano projekto korekcijų. Tuomet visos korekcijos dar bus derinamos ir su Europos Komisija.