BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Naujųjų metų išvakarėse – šventiniai euro laukimo renginiai

Data

2014 12 18

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 18 d.  Pirmą kartą Lietuvoje sausio 1-osios naktį šalies gyventojai ne tik pasitiks Naujuosius metus, bet ir paminės istorinį įvykį – naujos valiutos įvedimą. Didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – vyksiantys renginiai kvies gyventojus ir svečius apsilankyti pagrindinėse miestų aikštėse ir kartu skaičiuoti laiką iki euro įvedimo.

„Artėjant euro įvedimui, buvo rengiama gausybė pažintinių renginių: kone visą Lietuvą apkeliavo Eurobusas, tiek dideliuose miestuose, tiek ir mažuose miesteliuose gyventojai ir verslo atstovai lankėsi euro seminaruose, bibliotekų lankytojai buvo kviečiami stebėti tieisoginių transliacijų ciklą  „Euro panorama“, o mokyklose organizuojamas nacionalinis konkursas „Euro lyga“. Iki istorinio visai Lietuvai momento – euro įvedimo – liko vos kelios dienos, todėl noriu pakviesti visus šalies gyventojus ir svečius Naujųjų metų renginiuose džiugiai pasitikti naująją mūsų valiutą – eurą“, – teigia finansų ministras Rimantas Šadžius.

Finansų ministerijos iniciatyva, bendradarbiaujant su savivaldybėmis, rengiami šventiniai euro laukimo renginiai didžiausiuose Lietuvos miestuose prasidės gruodžio 31 d. vidurdienį. Miesto gyventojams ir svečiams bus pasiūlyta specialių euro įvedimui skirtų interaktyvių žaidimų ir viktorinų, dalyviai turės galimybę laimėti įvairių prizų.

Pagrindinėse miestų aikštėse 13 val. įsižiebs didžiuliai kubai. Dvi dienas – gruodžio 31 d. ir sausio 1 d. – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojai tiek šviesiu, tiek ir tamsiu paros metu galės grožėtis istoriniais fragmentais iš Lietuvos integracijos į Vakarų Europą.

Sostinės gyventojus ir svečius turėtų nudžiuginti 18 val. vakaro ant miesto savivaldybės įsižiebsiantis ir iki pat ankstaus ryto šviesiantis didžiulis euro ženklas.

Nuo 21 val. tose pačiose didžiųjų miestų aikštėse bus rodomos specialios video projekcijos, atspindėsiančios Lietuvos istorinius faktus, susijusius su šalies kelione į Vakarų bendruomenę.

Artėjant vidurnakčiui, video projekcijose besisukantys vaizdai transformuosis į įvairių formų laikrodžius, skaičiuosiančius realų laiką iki Naujųjų metų. Miestų laikrodžiams skelbiant vidurnaktį, euro pasitikimą vainikuos video projekcijos kulminacija.

Negalintiems apsilankyti centrinėse didžiausių miestų erdvėse bei naujametinių fejerverkų ir laikrodžių varpų dūžių laukiantiems kavinėse, restoranuose ir baruose, bus pasiūlyta pasigardžiuoti specialiu, nealkoholiniu euro kokteiliu.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2053 558
Vrs@finmin.lt