BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino pagalba gerovei kurti kartu

Data

2018 12 04

Įvertinimas
2
IMG_6359.jpg

„Didžioji sėkmės istorija yra mūsų bendri projektai bei patirties mainai. Džiugu, kad naujajame laikotarpyje norvegai pripažįsta abipusę mūsų šalių bendradarbiavimo naudą“, – sakė finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė. Šiandien Finansų ministerija kartu su Norvegijos Karalystės ambasada Lietuvoje oficialiai pradėjo naująjį Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų (NOR) 2014–2021 m. periodą.

„Mūsų santykiai su Europos Sąjunga yra grindžiami solidarumu ir bendradarbiavimu. Nuo 2004 m. EEE ir Norvegijos parama prisidėjo prie Lietuvos ir kitų Europos valstybių ekonominės ir socialinės plėtros, leido įgyvendinti iniciatyvas, kurios kitaip neturėjo galimybės išvysti dienos šviesą. - Pasiekti puikūs rezultatai ir išmoktos pamokos. Esu įsitikinęs, kad naujosios programos ir toliau skatins mūsų partnerystę, prisidės prie Lietuvos ateities“, – sakė Karstenas Klepsvikas, Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje.

Naujajame (trečiajame) etape Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas skiria Lietuvai 117, 6 mln. Eurų.  Tai beveik 40 proc. daugiau nei buvo skirta ankstesniame periode. „Finansavimas antruoju etapu buvo labai tikslingas, orientuotas į konkrečių problemų sprendimą ir konkrečias tikslines grupes. Todėl labai vertiname iniciatyvas finansuojamas iš Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo“, – kalbėjo finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Šiame paramos laikotarpyje bus tęsiamas teisingumo ir vidaus reikalų sisteminis stiprinimas, rizikos grupės vaikų ir jaunimo gerovės užtikrinimas, kultūrinio paveldo apsauga, pilietinės visuomenės stiprinimas. Taip pat daug dėmesio bus skiriama verslo plėtrai, inovacijoms ir moksliniams tyrimams.

Šiame laikotarpyje yra nauja „Tinkamo darbo" programa. Jos tikslas – padėti darbdaviams, darbuotojams ir valdžios institucijoms bendradarbiauti, skatinant sąžiningas ir tinkamas darbo sąlygas, darbo vietų kūrimą, integracinį augimą ir konkurencingumą.

Pirmieji programų įgyvendinimo darbai turėtų prasidėti kitais metais. Metų eigoje kiekviena programa (iš viso aštuonios) bus detaliai pristatoma visuomenei ir galimiems pareiškėjams.  „Jau laikas planuoti būsimus projektus, ieškoti inovatyvių idėjų ir partnerių“, – sakė finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė programos atidaryme, ragindama visus susirinkusius skleisti žinią apie naujas galimybes.

Norvegijos Karalystė, Islandijos Respublika ir Lichtenšteino Kunigaikštystė, siekdamos prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo Europos Ekonominėje Erdvėje (EEE), sukūrė EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus. EEE finansinio mechanizmo parama yra skirta 15-ai šalių (12 naujųjų Europos Sąjungos šalių, taip pat Graikijai, Ispanijai ir Portugalijai), o Norvegijos finansinio mechanizmo parama yra skirta 12 naujųjų Europos Sąjungos šalių.