BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Nuo kitų metų didinamas neapmokestinamasis pajamų dydis

Data

2015 12 10

Įvertinimas
0
pinigai_bns4.jpg
BNS nuotrauka

Vilnius, gruodžio 10 d. Šiandien Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimus, dėl kurių mažiausiai uždirbantys gyventojai, šeimos, auginančios vaikus bei neįgalieji gaus daugiau pajamų.

Nuo 2016 m. maksimalus neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) didinamas nuo 166 eurų iki 200 eurų. Taip pat didinamas NPD šeimoms, auginančioms mažus vaikus (nuo 60 eurų iki 120 eurų per mėnesį už kiekvieną vaiką) bei neįgaliesiems (priklausomai nuo neįgalumo laipsnio, nuo 175 eurų iki 210 eurų, arba nuo 235 eurų iki 270 eurų per mėnesį).

Maksimalaus NPD taikymo atveju gyventojas gautų beveik 90 eurų per metus daugiau, šeima auginanti du vaikus – 216 eurų per metus daugiau, neįgalieji – apie 63 eurų per metus daugiau grynųjų pajamų („į rankas“). Maksimalus taikytinas NPD būtų taikomas, jei gyventojo pajamos neviršija minimalios mėnesinės algos.

Skaičiuojama, kad dėl NPD didinimo valstybės biudžetas neteks 65 mln. eurų pajamų.

Taip pat susiaurintos kapitalo pajamoms taikomos lengvatos: nuo 3000 eurų iki 500 eurų sumažinta neapmokestinama pajamų riba iš vertybinių popierių perleidimo sandorių ir palūkanų.

Atsižvelgus į tarptautinę praktiką, kada kitam nei gyvenamosios vietos turtui paprastai taikomas ilgesnis išlaikymo laikotarpis, nuo 5 iki 10 metų prailgintas laikotarpis dėl kito nei gyvenamojo būsto pardavimo neapmokestinimo – tai reiškia, kad prieš parduodamas tokį turtą savininkas turėtų išlaikyti jį 10 metų, kad pajamos iš tokio turto pardavimo nebūtų apmokestintos.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt