BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Paryžiuje - Fintech plėtra ir perspektyvos pasaulyje

Data

2018 01 30

Įvertinimas
3

Šiandien finansų ministras V. Šapoka dalyvavo finansinių technologijų (Fintech) plėtrai skirtoje konferencijoje „Paris Fintech Forum“. Joje drauge su pasaulio finansų lyderiais diskutavo apie  iššūkius, su kuriais susiduria šiuolaikinis finansų sektorius, tendencijas bei naujausias finansines paslaugas ir  produktus.

V. Šapoka susitiko su Prancūzijos, Belgijos ir Liuksemburgo finansų ministrais bei kartu dalyvavo Fintech plėtrai skirtoje panelinėje diskusijoje.

„Daug nuveikėme kurdami patrauklią aplinką Fintech įmonėms savo šalyje. Mūsų pastangos jau duoda konkrečius rezultatus — steigiamos įmonės, kuriamos naujos darbo vietos ir finansinės paslaugos bei produktai“, — kalbėjo V. Šapoka.

Ministras Paryžiuje taip pat turėjo atskirus dvišalius susitikimus su pasaulinių finansinių technologijų kompanijų iš JAV, Izraelio, Vokietijos, Jungtinės Karalystės įmonių vadovais, pristatė Lietuvos verslo aplinkos privalumus bei pakvietė kurtis Lietuvoje.

Lietuvoje sparčiai plečiasi Fintech ekosistema – pastaraisiais metais buvo įsteigti finansinių paslaugų ir inovacijų centrai, asociacijos bei klubai, tokie kaip 600 narių vienijantis „Vilnius Blockchain Club“. Lietuvos banke kuriama nauja bandomoji finansinių inovacijų aplinka, kuri kompanijoms leis tobulinti inovatyvius finansinius produktus bei verslo sprendimus. Finansinių technologijų plėtra yra vienas Vyriausybės programos prioritetų. Nuolat tobulinama teisinė aplinka, sukurtos veiksmingos paskatos įmonių plėtrai.

Visoje Europos Sąjungoje (ES) atsirado dinamiškos FinTech bendruomenės, kurios yra skatinamos ir palaikomos kaip būsimo ES konkurencinio pranašumo finansinių paslaugų sektoriuje šaltinis.

Europos Komisija (EK) rengia visapusišką FinTech veiksmų planą, atsižvelgiant į savo kapitalo rinkų sąjungos ir bendrosios skaitmeninės rinkos (BSR) strategijas. Planas padės dar efektyviau siekti konkurencingos, labiau integruotos, stabilesnės ir tvaresnės Europos finansų sistemos.