BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Patobulintas kredito įstaigų veiklos reglamentavimas užtikrins finansų sektoriaus stabilumą

Data

2021 10 13

Įvertinimas
0
AdobeStock_141715743.jpeg

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Finansų ministerijos parengtiems Lietuvos Respublikos finansinio tvarumo įstatymo ir Lietuvos Respublikos bankų įstatymo pakeitimams. Naujais pokyčiais siekiama didinti finansų sektoriaus stabilumą.

„Patobulintas reglamentavimas sudarys sąlygas kredito įstaigoms išlaikyti stiprias kapitalo ir likvidumo pozicijas kartu išsaugant įstaigų konkurencingumą ir prisidėti prie tvaraus ekonominės veiklos finansavimo. Įstaigų žlugimo atveju – prisidės prie sklandaus jų pertvarkymo užtikrinant, kad nuostolius visų pirma padengtų akcininkai ir kiti stambūs kreditoriai, o ne mokesčių mokėtojai. Taip būtų geriau užtikrinamas finansinis stabilumas“, – teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Įstatymų projektais tikslinamas bankams nustatomo minimalaus nuosavų lėšų ir tinkamų įsipareigojimų dydžio reikalavimo taikymas, siekiant banko pertvarkymo atveju efektyviau pritaikyti gelbėjimo privačiomis lėšomis priemonę.

Įstatymų projektai parengti siekiant patobulinti kredito ir kitų įstaigų veiklos reglamentavimą – stiprinti pertvarkymo režimą ir riziką ribojantį reguliavimą bei priežiūrą, ir tokiu būdu toliau didinti šio sektoriaus finansinį stabilumą. Įstatymų projektais taip pat siekiama išplėsti subjektų, teikiančių duomenis į Lietuvos banko tvarkomą Paskolų rizikos duomenų bazę, apimtį, pašalinti praktikoje pastebėtus įstatymų trūkumus ir užtikrinti didesnį teisinį aiškumą.

Teikiamais įstatymų projektais į nacionalinę teisę perkeliamos su kredito ir kitų įstaigų veiklos reglamentavimu susijusias Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (Direktyva 2019/878 ir Direktyva 2019/879).