BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Po ilgos derybų nakties Euro grupėje – svarbūs pasiekimai Lietuvai

Data

2019 06 14

Įvertinimas
1
sapoka.jpg

Finansų ministrai po 14 val. trukusių derybų pasiekė sutarimą dėl pagrindinių finansinio instrumento euro zonai elementų ir Europos stabilumo mechanizmo (ESM) sutarties pakeitimų.

Svarbus pasiekimas Lietuvai – susitarta, kad nauja finansinė priemonė konkurencingumui ir konvergencijai euro zonoje skatinti bus integralia ES biudžeto dalimi, o lėšų paskirstymo mechanizmas atspindės priemonei keliamus tikslus bei pasirinktą teisinį pagrindą.

„Nuo pat diskusijos pradžios tvirtai teigėme, kad Europos Komisijos pasiūlytas gyventojų skaičiaus kriterijus nėra tinkamas lėšų skirstymui siekiant šiam instrumentui keliamų tikslų. Džiaugiuosi, kad kolegoms ministrams pavyko įrodyti, kad lėšų paskirstymo raktas turi atspindėti konkurencingumo ir konvergencijos poreikius euro zonos šalyse bei pasirinktą teisinį pagrindą – ES Sutarties sanglaudos straipsnį. Tai labai svarbus laimėjimas“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Šio susitikimo pasiekti sutarimai – svarus indėlis į birželio 20-21 d. Europos vadovų tarybos diskusijas.

„Lietuvai kartu su kitomis valstybėmis pavyko išlaikyti vienbalsiškumo principą esminiais ESM klausimais. Tai užtikrins, kad sprendžiant svarbiausius klausimus, visos ESM narės turės vienodą svorį. Pasiektas susitarimas sustiprins šios institucijos galias tiek krizės prevencijos stadijoje, tiek įgyvendinant finansinės pagalbos programas“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Tikimasi, kad ESM pakeitimų ratifikavimo procesas bus pradėtas 2020 m. pradžioje, išsprendus likusius su ESM reforma susijusius techninius klausimus.

 

Nuotr. aut.: Europos Sąjunga