BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pokyčiai centralizuoto valstybinio turto valdyme

Data

2020 06 17

Įvertinimas
0
AdobeStock_68494579.jpeg

Vyriausybė šiandien pritarė Finansų ministerijos parengtam nutarimo „Dėl valstybės nekilnojamo turto centralizuoto valdymo įgyvendinimo“ pakeitimo projektui, kuriuo nustatoma valstybės administracinės paskirties nekilnojamojo turto (NT) valdymo ir nuomos valstybės institucijoms ir įstaigoms tvarka. Joje numatytas ilgalaikis investicijų planavimas, atsisakant perteklinio turto ir nukreipiant lėšas atnaujinimui tų pastatų, kuriems to reikia labiausiai. Numatoma, kad centralizuotas valdymas leis reikšmingai sumažinti turto plotus ir atitinkamai – jo valdymui ir priežiūrai reikalingas išlaidas.

„Šiemet baigiasi administracinio turto perdavimas valdyti centralizuotai, kuris sudarys sąlygas valstybei turėti tik tiek administracinio turto, kiek jo reikia. Viso administracinės paskirties nekilnojamojo turto valdymas sudarys galimybes sudėlioti prioritetus dėl turto išlaikymo tikslingumo ir suplanuoti ilgalaikes investicijas. Vienas iš esminių VĮ Turto banko prioritetų bus užtikrinti šio valstybės institucijų ir įstaigų veiklai vykdyti reikalingo turto kokybės ir kiekybės santykį“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Šiandien Vyriausybės priimtu nutarimu įgyvendinami praėjusių metų rudenį įsigalioję Valstybės ir savivaldybių turto valdymo įstatymo ir su juo susijusių įstatymų pakeitimai. Valstybės administracinės paskirties NT nuo 2021 m. sausio 1 d. bus valdomas ne paslaugų ir panaudos, o nuomos sutarčių pagrindu – tai leis užtikrinti šio turto vertės palaikymą. Į nuomos kainą bus įskaičiuotos inžinierinių sistemų priežiūros, remonto ir įsigijimo išlaidos, kurias anksčiau apmokėdavo pačios įstaigos. Numatoma, kad nuomos kaina „padengs“ nedidelius remontus (iki 500 tūkst. eurų), tad nebereikės konkrečioms įstaigoms tam skirti atskirų asignavimų.

Centralizuotai sprendžiant dėl investicijų ir einamųjų remontų, lėšos bus nukreipiamos tiems pastatams, kuriems to labiausiai reikia. VĮ Turto bankas vertins atnaujinimo poreikį, kuris bus fiksuojamas 10 metų investicijų plane. Didieji atnaujinimo projektai – statybos, rekonstrukcijos – tik dalinai bus finansuojami turto pardavimų pajamomis (iki 30 proc.), kita dalis bus padengiama skolintomis lėšomis, skolos grąžinimus įskaičiuojant į nuomos kainą.

Šiais metais pabaigus administracinės paskirties NT perdavimą valdyti centralizuotai, numatoma, kad VĮ Turto bankas valdys apie 700 tūkst. kv. m. Planuojama iki 2030 m. optimizuoti administracinės paskirties NT portfelį iki 495 tūkst. kv. m.