BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Posėdžiuose Briuselyje – naujos euro zonos biudžetinės priemonės finansavimas ir ilgalaikiai ES prioritetai

Data

2019 05 16

Įvertinimas
0
AdobeStock_27023532.jpeg

Finansų ministras Vilius Šapoka ir viceministrė Miglė Tuskienė gegužės 16–17 d. dalyvaus Euro grupės ir Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiuose Briuselyje.

Euro grupėje finansų ministrai daugiausia dėmesio skirs naujam finansiniam instrumentui, kuris skirtas stiprinti Ekonominę ir pinigų sąjungą. Ministrai detaliau aptars, iš kokių lėšų ši biudžetinė priemonė turėtų būti finansuojama – iš ES nuosavų išteklių ar papildomų nacionalinių įnašų,  taip pat apžvelgs visus ankstesniuose posėdžiuose jau aptartus priemonės aspektus – kas iš šios finansinės priemonės būtų finansuojama, kokie veiks sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo mechanizmai.

„Ši nauja priemonė turėtų būti integralia ES biudžeto dalimi, finansuojama įprastais nuosavais ištekliais ir jokiu būdu neturi būti kuriama gerai veikiančių instrumentų, pvz., tokių kaip Sanglaudos politika, sąskaita. Šios priemonės lėšos tarp valstybių narių turėtų būti skirstomos, remiantis konkurencingumo ir konvergencijos didinimo tikslus atspindinčiais kriterijais, tad didžioji lėšų dalis turėtų būti sutelkta didžiausius konvergencijos iššūkius patiriančiose valstybėse narėse“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

ECOFIN posėdžio metu bus aptariami ilgalaikiai ES prioritetai ekonomikos ir finansų srityse, siekiant  užbaigti bankų ir kapitalo rinkų sąjungą bei spręsti tokius iššūkius kaip kova su pinigų plovimu ar mokesčių vengimu, Stabilumo ir augimo pakto efektyvumo užtikrinimas, struktūrinių reformų vykdymas ir investicijų skatinimas ir kt. Šie iššūkiai buvo aptarti ir neformalaus ECOFIN metu balandžio pradžioje.

„Pritariame bankų sąjungos ir kapitalų rinkų sąjungos užbaigimui bei sutinkame, kad didelis dėmesys turi būti skiriamas kovai su pinigų plovimu ir mokesčių vengimu. Taip pat pasisakome už griežtą Stabilumo ir augimo pakto taisyklių laikymąsi“, – teigia V. Šapoka.

ECOFIN posėdyje taip pat bus siekiama politinio susitarimo dėl pasiūlymų akcizų srityje – alkoholinių gėrimų akcizų bei bendros akcizų tvarkos. Alkoholinių gėrimų akcizų direktyvos pataisa siekiama užtikrinti aiškesnį ir paprastesnį akcizų taikymą alkoholiniams gėrimams, sumažinti administracinę naštą smulkioms ir vidutinėms įmonėms, veikiančioms alkoholio srityje ES bei suteikti daugiau galimybių valstybėms narėms spręsti dėl akcizų tarifų alkoholiniams gėrimams. Bendrą akcizų tvarką nustatančios direktyvos pataisų tikslas – užtikrinti geresnę akcizais apmokestinamų prekių gabenimo stebėseną bei suderinti ją su galiojančiomis muitų teisės aktų nuostatomis (įskaitant muitų informacines sistemas).