copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės: Finansų ministerija mums suteikė galimybę įsigilinti į ekonomikos ir finansų sritį

Data

2018 08 22

Įvertinimas
2
1.jpg

Valstybės biudžeto formavimas, mokesčių reforma, užsienio investuotojų pritraukimas ir kiti klausimai, kurie buvo įdomūs projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvėms Emilei Petravičiūtei ir Vitai Raskevičiūtei. Šią savaitę moksleivės lankėsi Finansų ministerijoje, kur susipažino su jos vykdoma veikla.

„Buvo labai įdomu su moksleivėmis padiskutuoti apie mūsų valstybės ekonomiką, išgirsti jų jaunatvišką požiūrį bei pasidalinti gyvenimiškais patarimais, siekiant sėkmingos karjeros. Tikiu, jog ateityje šios projekto dalyvės aktyviai prisidės prie Lietuvos gerovės kūrimo, o visiems jauniems žmonėms linkiu drąsiai siekti savo svajonių, tikėti, jog nieko nėra neįmanomo, ir visad eiti tik pirmyn“, – po susitikimo su moksleivėmis kalbėjo finansų viceministras Darius Sadeckas.

Moksleivės taip pat lankėsi Finansų ministerijos valdymo srities įstaigose. Prabavimo rūmuose darbuotojai joms papasakojo, kaip atliekamas tauriųjų metalų ir brangakmenių prabavimas, įspaudavimas ir kokybės pažymėjimų ekspertizė. Lietuvos banko Pinigų muziejuje jos turėjo galimybę apžiūrėti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Lietuvos Respublikos ir kitų kraštų monetas, sužinoti jų ištakas bei pasitikrinti savo žinias, atsakant į trumpą klausimyną.

Muitinės muziejaus ir laboratorijos darbuotojai moksleivėms papasakojo Lietuvos muitinės istoriją, parodė atskirų istorinių laikotarpių eksponatus, pademonstravo, kaip skirtingų rūšių dyzelinui, alkoholiui, audiniams ir kitoms prekėms nustatomi kodai ir kuriais remiantis taikomi mokesčių tarifai.

Taip pat jos lankėsi UAB „Lietuvos energija“, kur darbuotojai moksleivėms pristatė „Lietuvos energijos“ grupės įmonių veiklą, jos vertybes ir vykdomas socialinės atsakomybės iniciatyvas.

Pasak moksleivės Emilės Petravičiūtės, projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ suteikė neįkainojamą galimybę įsigilinti į ekonomikos ir finansų sritį, o ekskursijos ir susitikimas su finansų viceministru Dariumi Sadecku tik patvirtino, kurioje srityje ji norėtų dirbti ateityje.

„Finansų ministerijos veikla ir jos priimami sprendimai yra aktualūs kiekvienam Lietuvos piliečiui. Dėl šios priežasties būtent ir svajojau atlikti praktiką šioje ministerijoje ir iš arti susipažinti, kaip ši institucija savo priimamais sprendimais bando išspręsti pagrindinę ekonomikos problemą – kaip su ribotais finansiniais ištekliais patenkinti savo neribotus poreikius,“ – teigė šiemet į dvyliktą klasę eisianti kaunietė Vita Raskevičiūtė.

„Moksleiviai – į Vyriausybę“ – šiemet 10-ąjį kartą iš eilės organizuojamas projektas. Jo tikslas – aktyvius, iniciatyvius ir geriausiai besimokančius Lietuvos baigiamųjų klasių moksleivius tiesiogiai supažindinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla ir taip skatinti juos tapti aktyviais piliečiais.