BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvis: „Šis projektas pakeitė mano požiūrį į Vyriausybės veiklą“

Data

2019 08 23

Įvertinimas
0
1 – kopija.png

Kaip klasifikuoti deimantus? Iš kokio atstumo tarnybinis šuo užuodžia narkotikus? Kodėl Finansų ministerija turi šimtus sąskaitų visame pasaulyje? Atsakymus į šiuos klausimus sužinojo Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai Lukas Dundulis ir Ugnius Igaris stažuodamiesi Finansų ministerijoje.

„Susitikime su jaunuoliais mums pritrūko laiko aptarti visus iškilusius klausimus. Vaikinai turi daugybę idėjų ir pasiūlymų, kuriuos tikiuosi išgirsti ateityje. Esu įsitikinusi, kad šie intelektualūs moksleiviai ateityje sugrįš į viešąjį sektorių su pilnu kraičiu inovacijų“, – kalbėjo finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Moksleiviai taip pat lankėsi Finansų ministerijos valdymo srities įstaigose. Prabavimo rūmuose darbuotojai jiems papasakojo, kaip atliekamas tauriųjų metalų ir brangakmenių prabavimas. Pinigų muziejuje vaikinai sužinojo, kaip atskirti tikrą banknotą nuo padirbto. Muitinės muziejuje moksleiviai pamatė gyvai, kaip tarnybinis šuo ieško narkotikų.

„Lietuvos energija“ darbuotojai moksleiviams papasakojo grupės įmonių veiklą, vykdomas socialinės atsakomybės iniciatyvas, o Centrinėje projektų valdymo agentūroje vaikinai susipažino, kas yra viešosios investicijos ir, kaip jos valdomos.

„Sužinojau apie Finansų ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų iššūkius, didžiausius planuojamus projektus ir kaip yra sudaromas valstybės biudžetas. Įsimintiniausia projekto dalis buvo atviri pokalbiai su valstybės tarnautojais“, –  sako šiemet dvylika klasių Vilniaus Licėjuje baigęs Lukas Dundulis.

„Prieš projektą nebuvau susidaręs tvirtos nuomonės apie Finansų ministeriją ir jos darbą. Susipažinus iš arti su Vyriausybės tarnautojais supratau, kad čia dirba ypač savo sritį išmanantys žmonės. Mane sužavėjo, kad įmonėje „Lietuvos energija“ yra taip inovatyvu –  pasitelkiami dronai, dirbtinis intelektas ir t.t. Patirtis Finansų ministerijoje visiškai pakeitė mano požiūrį į Vyriausybės veiklą,“ – sako šiemet dvylika klasių Klaipėdos Licėjuje baigęs Ugnius Igaris.

 „Moksleiviai – į Vyriausybę“ – šiemet 11-ąjį kartą iš eilės organizuojamas projektas. Jo tikslas – aktyvius, iniciatyvius ir geriausiai besimokančius Lietuvos baigiamųjų klasių moksleivius tiesiogiai supažindinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla ir taip skatinti juos tapti aktyviais piliečiais.