BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


PVM grąžinimas užsienio keleiviams: mažinama minimali bendrų prekių vertė

Data

2020 06 10

Įvertinimas
0
3525_fb057ce9fd8b4248449327a9e32e8a99.jpg

Siekiant paskatinti užsienio keleivius įsigyti prekių Lietuvos prekybos įmonėse ar padidinti jų apyvartą – šiandien Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam svarstyti Vyriausybės nutarimo „Dėl pridėtinės vertės mokesčio grąžinimo užsienio asmenims“ pakeitimo projektui, kuriame siūloma sumažinti minimalią bendrą prekių vertę, kuriai esant užsienio keleiviams būtų grąžinamas pridėtinės vertės mokestis (PVM).  

Vyriausybės posėdyje pritarta nuo 2020 metų liepos 1 dienos užsienio keleiviams t.y., asmenims, norintiems įsigyti prekių Lietuvoje, tačiau gyvenantiems ne Europos Sąjungos (ES) šalyse – sumažinti minimalią bendrą prekių vertę nuo 55 iki 40 eurų, kuriai esant galima susigrąžinti PVM, jei iš Lietuvos už ES ribų išvežamos prekės nėra pradėtos naudoti ar vartoti.

Taip pat projekte siūloma nuo 2022 metų sausio 1 dienos pradėti naudoti elektroninių duomenų tvarkymo sistemą ir PVM grąžinimo procedūras perkelti į elektroninę erdvę. Prekybininkai naujai sukurtoje sistemoje mokesčių administratoriams perduotų duomenis apie užsienio keleivio įsigyjamas prekes, o užsienio keleiviui, išvykstant iš ES teritorijos, elektroninėje sistemoje būtų pažymimas jo išvykimas ir įsigytų prekių išvežimas. Prekybininkai per šią sistemą gavę duomenis apie prekių išvežimą, patys arba naudodamiesi tarpininkų paslaugomis, grąžintų užsienio keleiviams jų sumokėtą PVM.