copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


PVM grąžinimo užsienio keleiviams tvarkos pakeitimai

Data

2020 05 14

Įvertinimas
0
3287_c3b9ed3668f0ed3939c838370457e457.jpg

Siekiant paskatinti užsienio keleivius įsigyti prekių Lietuvos prekybos įmonėse ar padidinti jų apyvartą – Finansų ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl pridėtinės vertės mokesčio grąžinimo užsienio asmenims“ pakeitimo projektą, kuriame siūloma sumažinti minimalią bendrą prekių vertę, kuriai esant užsienio keleiviams būtų grąžinamas pridėtinės vertės mokestis (PVM).  

„Paskatinę užsienio keleivius įsigyti daugiau prekių Lietuvos prekybos įmonėse, padidintume mūsų šalies įmonių apyvartas. Kartu siūlome iš esmės peržiūrėti ir modernizuoti pačius PVM grąžinimo procesus: įprastus „popierinius“ perkelti į elektroninę erdvę ir taip sudaryti sąlygas veikti šiuolaikines tendencijas atitinkančiai PVM grąžinimo užsienio keleiviams sistemai“, - sakė  finansų viceministras Darius Sadeckas.

Projekte siūloma nuo 2020 metų liepos 1 dienos užsienio keleiviams t.y., asmenims, norintiems įsigyti prekių Lietuvoje, tačiau gyvenantiems ne Europos Sąjungos (ES) šalyse – sumažinti minimalią bendrą prekių vertę (nuo 55 iki 40 eurų), kuriai esant galima susigrąžinti PVM, jei iš Lietuvos už ES ribų išvežamos prekės nėra pradėtos naudoti ar vartoti.

Taip pat projekte siūloma nuo 2022 metų sausio 1 dienos pradėti naudoti elektroninių duomenų tvarkymo sistemą ir PVM grąžinimo procedūras perkelti į elektroninę erdvę. Prekybininkai naujai sukurtoje sistemoje mokesčių administratoriams perduotų duomenis apie užsienio keleivio įsigyjamas prekes, o užsienio keleiviui, išvykstant iš ES teritorijos, elektroninėje sistemoje būtų pažymimas jo išvykimas ir įsigytų prekių išvežimas. Prekybininkai per šią sistemą gavę duomenis apie prekių išvežimą, patys arba naudodamiesi tarpininkų paslaugomis, grąžintų užsienio keleiviams jų sumokėtą PVM.