R. Šadžius: „Gerindami pajamų surinkimą, mažiname biudžeto rizikas“
Briuselis/Vilnius, kovo 1 d. Finansų ministras Rimantas Šadžius šiandien susitiko su ES komisaru Pierru Moscovici, atsakingu už ekonomikos ir finansų reikalus, mokesčius ir muitus, ir aptarė dabartinę Lietuvos ir ES ekonominę, finansinę situaciją, galimas vystymosi tendencijas, apsikeitė nuomonėmis dėl Lietuvos 2015 m. biudžeto vykdymo rodiklių bei artimiausio laikotarpio prognozių.
Kaip žinoma, pernai vertindama Lietuvos 2016 m. biudžeto projektą, Europos Komisija (EK) buvo pareiškusi, kad mūsų šalies ekonomikos lygis yra didesnis už jo potencialą, todėl egzistuoja rizika nukrypti nuo struktūrinio valdžios sektoriaus balanso rodiklio. Tačiau tokiais vertinimais tuomet viešai suabejojo Euro grupė. Pastarosios nuomone, 2016 m. Lietuvos biudžete numatytos priemonės skatinančios ekonomikos augimą yra pagrįstos.
Tai, kad rengdama biudžetą Vyriausybė kliovėsi realistinėmis prognozėmis, prieš mėnesį iš dalies pripažino pati EK, kuri atsižvelgdama į pagerėjusį mokesčių surinkimą šalyje pakoregavo makroekonomikos prognozes Lietuvai, pagerindama valdžios sektoriaus deficito prognozes bei sumažindama šiems metams numatomą nedarbo ir infliacijos lygį.
„Finansų ministerija ir toliau tęs konstruktyvias diskusijas su Europos Komisija dėl biudžeto vykdymo. Esu įsitikinęs, kad geriausias būdas abejonėms išsklaidyti - gerinti pajamų surinkimą šalyje, taip minimizuojant galimas biudžeto rizikas“, - pastebi finansų ministras Rimantas Šadžius.
Ministro patarėjas
Remigijus Bielinskas
+370 616 94 846
Viešųjų ryšių skyrius
8 5 2390 008
[email protected]
www.finmin.lrv.lt
Atnaujinimo data: 2023-12-22
Taip pat skaitykite:
Finansų ministras Plungėje aptars regiono investicijų ir finansavimo galimybes
Kviečiame į konkurso „Europos Sąjungos investicijos Lietuvoje“ apdovanojimus
