BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


R.Šadžius: „Lietuva remia Junkerio planą, kurio investicijos pasieks ir energetikos sektorių“

Data

2015 03 10

Įvertinimas
0

Briuselis/Vilnius, kovo 10 d. Šiandien Briuselyje Finansų ministras Rimantas Šadžius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje, kuriame ES finansų ministrai pasiekė bendrą sutarimą dėl Europos strateginių investicijų fondo reglamento. Tai suteikia galimybę pradėti derybas su Europos Parlamentu dėl EFSI įteisinimo. Tikimasi, kad birželį bus pasiektas galutinis sutarimas.

Per Europos strateginių investicijų fondą (EFSI) bus įgyvendinamas vadinamasis Junkerio Europos ekonomikos skatinimo planas.

Pasak finansų ministro R.Šadžiaus, Lietuva yra patenkinta greitai pasiekta pažanga derybose dėl EFSI reglamento. „Lietuvai labai svarbu, kad, svarstant pasiūlymus dėl EFSI reglamento, buvo išplėstas apibrėžimas dėl Nacionalinių plėtros bankų ir investicijų platformų. Lietuvai taip pat aktualu, kad pirmininkaujanti šalis įtraukė Lietuvos siūlymus dėl EFSI veiklos apimties energetikos sektoriuje išplėtimo (įtraukiant energijos tiekimo saugumo aspektą) ir dėl valstybių narių galimo įsitraukimo, rengiant projektų sąrašą“, - pabrėžė ministras finansų R.Šadžius.

Junkerio plano tikslas: per EFSI remti investicijas ES ir užtikrinti daugiau galimybių gauti finansavimą įmonėms, kuriose dirba iki 3 000 darbuotojų. EFSI dalyviai: Europos investicijų bankas (EIB) ir EK. Pageidaujančios valstybės narės ir kiti investuotojai fonde galės dalyvauti per nacionalinius plėtros bankus, investavimo platformas ar tiesiogiai per projektus.

EFSI veiklai užtikrinti iš ES biudžeto bus suteikta 16 mlrd. eurų garantija (tam į specialiai sukurtą garantijos fondą iš ES biudžeto bus atidėta 8 mlrd. eurų arba 50 proc. indėlio į EFSI). EIB dalis – 5 mlrd. eurų.

Finansiniai produktai, kuriuos galės teikti EFSI: paskolos, garantijos, priešpriešinės garantijos, kapitalo rinkos priemonės ir kitos finansavimo arba kredito stiprinimo priemonės, dalyvavimas akciniame arba pusiau akciniame kapitale. EFSI taip pat galėtų kartu su valstybėmis narėmis ir privačiais investuotojais finansuoti investicijų platformas nacionaliniu, regioniniu ar sektorių lygiais.

Prioritetinės sritys, kurioms bus teikiama parama: infrastruktūros plėtra, švietimas, sveikatos apsauga, tyrimai ir plėtra, IT ir inovacijos; atsinaujinanti energetika ir išteklių naudojimo efektyvumo didinimas; aplinkosaugos, gamtos išteklių, miestų plėtros ir socialinės infrastruktūros projektai.

Ministro patarėjas
Remigijus Bielinskas
+370 616 94 846
Viešųjų ryšių skyrius
8 5 2390 022
[email protected]
www.finmin.lt