BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Rinkoje - eurais denominuoti vidaus VVP ir taupymo lakštai

Data

2015 01 05

Įvertinimas
0

Vilnius, sausio 5 d. Šiandien vyko pirmasis Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcionas po euro įvedimo Lietuvoje. Jame Finansų ministerija išplatino eurais denominuotus VVP už 23,7 mln. eurų, jų vidutinis pelningumas - 0,642 proc., likutinė trukmė - 2,6 metų.

Paskutinė litais denominuota VVP emisija aukcione buvo išplatinta 2014 metų spalio 27 d. – beveik 31 mln. litų (beveik 9 mln. eurų), jos vidutinis pelningumas – 0,650 proc., likutinė trukmė – 2,3 metų.    

2015 m. sausio 2 d. Finansų ministerija pradėjo platinti naujas, pirmą kartą eurais denominuotas taupymo lakštų emisijas. Šių taupymo lakštų trukmė yra vieneri, dveji ir treji metai, o palūkanų normos sudaro atitinkamai 0,10 proc., 0,5 proc. ir 0,8 proc.

Taupymo lakštai yra Vyriausybės vertybiniai popieriai, skirti mažmeniniams investuotojams, visų pirma gyventojams, siekiant suteikti jiems itin saugią investavimo alternatyvą bei paskatinti mažmeniniams investuotojams skirtų finansinių priemonių rinkos plėtrą.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt