BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Savivaldybėms dėl COVID-19 sąlygotų transporto išlaidų kompensavimui – 8,35 mln. eurų

Data

2021 11 24

Įvertinimas
0
AdobeStock_136806493.jpeg

Savivaldybėms dėl COVID-19 pandemijos viešojo transporto išlaidoms kompensuoti iš Vyriausybės rezervo bus skirta iš viso 8,35 mln. eurų. 

Ši suma bus paskirstoma proporcingai pagal gyventojų skaičių toms savivaldybėms, kurios transporto vežėjams 2020 m. atliko mokėjimus už keleivių pervežimo paslaugą, pvz., Vilniaus miesto savivaldybei bus skirta 1,69 mln. eurų, Kauno miesto – 905 tūkst. eurų, Šiaulių miesto – 323,9 tūkst. eurų, Vilniaus rajono – 306 tūkst. eurų, Kauno rajono – 294,2 tūkst. eurų, Panevėžio miesto – 274,3 tūkst. eurų, Klaipėdos rajono – 181,4 tūkst. eurų, Marijampolės – 171,7 tūkst. eurų, Mažeikių rajono – 165 tūkst. eurų, Alytaus miesto – 161,5 tūkst. eurų, Kėdainių rajono – 147,1 tūkst. eurų ir t.t. 

Trečiadienį priimtas Vyriausybės nutarimas parengtas atsižvelgiant į tarpinstituciniame pasitarime išsakytas pastabas, konsultuojantis su suinteresuotomis šalimis. Finansų ministerija įvertino kelis savivaldybių išlaidų, patirtų vykdant įsipareigojimus vietinio (miesto ir priemiestinio) transporto vežėjams, kompensavimo modelius ir pateikė juos Lietuvos savivaldybių asociacijai (LSA). LSA apklausus savo narius prieita prie kompromisinio varianto – išlaidų kompensavimo pagal savivaldybėse registruotų gyventojų skaičių. Anksčiau Finansų ministerija buvo siūliusi minėtas išlaidas savivaldybėms kompensuoti atsižvelgiant į patirtus nuostolius 2020 m. bei įvertinus ankstesnių nuostolių tendencijas ir sutaupymus kompensuojant už pervežimus lengvatiniais tarifais.