BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Savivaldybėms sudarytos palankios finansavimo sąlygos – atrinkti naudingiausi projektai

Data

2019 06 18

Įvertinimas
0
AdobeStock_66653422.jpeg

Nuo šių metų savivaldybėms sudarytos naujos finansavimo galimybės projektų įgyvendinimui, kurie prisideda prie regiono plėtros. Finansų ministerija atrinko 26 projektus iš 14 savivaldybių, kurie gali būti finansuojami iš pasiskolintų lėšų. Bendra šiems projektams įgyvendinti reikalinga leistina skolintis suma 13,5 mln. eurų.

Savivaldybė, norėdama finansuoti planuojamą įgyvendinti arba dar neužbaigtą projektą iš pasiskolintų lėšų, iki 2019 m. balandžio 30 d. turėjo pateikti paraišką Centrinei projektų valdymo agentūrai (CPVA). CPVA atliko pateiktų projektų vertinimą pagal Finansų ministro įsakymu patvirtintą atrankos tvarką ir Finansų ministerija atrinko 26 projektus iš 14 savivaldybių (projektus galite rasti čia). Iš viso buvo pateiktos 42 paraiškos.

Finansų ministerija praėjusių metų pabaigoje parengė ir pateikė pasiūlymus, kaip vidutiniu laikotarpiu savivaldybėms sudaryti palankias sąlygas įgyvendinti projektus, kuriais prisidedama prie regiono ar savivaldybės socialinės ir ekonominės plėtros tikslų, mažinamos savivaldybės biudžeto išlaidos ar didinamos savivaldybės biudžeto pajamos. Tai įtvirtinta 2019 m. metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme (12 straipsnis).

Pagal naują reglamentavimą atskiros savivaldybės metinio grynojo skolinimosi suma gali būti ne didesnė kaip 5 % prognozuojamų savivaldybės biudžeto pajamų. Savivaldybė gali nuspręsti vienus ar kelerius metus turėti deficitinį biudžetą, tačiau planuoti finansus taip, kad deficitas būtų kompensuotas biudžeto pertekliais kitais laikotarpio metais – iš viso 4 m. laikotarpiu.