BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Seimas įteisino vieną mokesčių mokėjimo datą

Data

2015 12 10

Įvertinimas
0
sepa.JPG

Vilnius, gruodžio 10  d. Seimas priėmė teisės aktų pakeitimus, kurie ne tik pagerins  verslo sąlygas, bet įsigalioję teigiami pokyčiai galės kilstelėti ir Lietuvos pozicijas kitų metų Pasaulio banko tyrime „Doing Business“.

Pataisas rengė Finansų ministerija, vykdydama Vyriausybės pavedimus ir atsižvelgusi į ES institucijų teisės aktus. Lapkričio mėnesį joms pritarė Vyriausybė.

Siekiant mažinti ūkio subjektų pinigines išlaidas ir laiko sąnaudas, nustatyta mokesčių mokėjimams ir deklaravimui vienos datos taisyklė – iki atitinkamo mėnesio 15 dienos, išskyrus PVM, kuris sumokamas iki atitinkamo mėnesio 25 dienos. Taip pat  atsisakyta avansinių PVM mokėjimų, o vietoje akcizų mokėjimų dešimtadieniais nustatytas vienas mėnesinis avansinis akcizų mokėjimas – iki einamojo mokestinio laikotarpio 15 dienos.

„Galimybė vienu pavedimu sumokėti keletą mokesčių, sumažintas avansinių mokėjimų skaičius yra laiką bei lėšas taupantys veiksniai, ir verslas jų poveikį tikrai pajus“, ‒ komentavo finansų ministras Rimantas Šadžius.

Nuo 435 iki 500 eurų didinama juridinių asmenų valdomo nekilnojamojo turto apmokestinamosios vertės ribai, kurios nepasiekus, neprivalu mokėti šio mokesčio avansu.

Visas funkcijas, susijusias su vietinių rinkliavų surinkimu ir sumokėjimu, nutarta perduoti savivaldybėms.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2390 022; 8 645 56468
[email protected]
ww.finmin.lrv.lt