BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Šiaurės investicijų banko statuto pakeitimai – naujas puslapis banko veikloje

Data

2020 07 09

Įvertinimas
0
AdobeStock_123198079.jpeg

Šiaurės ir Baltijos šalys patvirtino Šiaurės investicijų banko (ŠIB) statuto pakeitimus, kuriais siekiama modernizuoti dabartinę ŠIB kapitalo ir likvidumo valdymo sistemą, kad ji atitiktų aukščiausius standartus. Numatyta, kad statuto, reglamentuojančio ŠIB veiklą, pakeitimai įsigalios š. m. liepos 29 d.

„Pakeitimais siekiama sustiprinti ŠIB mandato įgyvendinimą ir efektyvų kapitalo naudojimą, kartu išlaikant aukščiausią kredito reitingą. Tai yra ypač svarbu dabar, kovojant su iššūkiais, kilusiais dėl COVID-19 pandemijos sukeltos krizės. ŠIB statuto pakeitimai ir toliau leis užtikrinti ŠIB veiklos svarbą įgyvendinant projektus, prisidedančius prie Šiaurės ir Baltijos šalių regiono tvarumo, konkurencingumo ir klestėjimo“, – teigia finansų ministras, ŠIB valdytojų tarybos pirmininkas Vilius Šapoka.

Po paskutinės finansų krizės bankiniame sektoriuje įvyko daug reikšmingų pokyčių reguliavimo bei rizikos ir kapitalo valdymo srityse, todėl modernizuojant ŠIB statutą siekiama, kad bankas būtų prisitaikęs prie šių pokyčių ir galėtų užtikrinti savo veiklos efektyvumą ateityje. Pagrindiniai ŠIB statuto pakeitimai yra susiję su kapitalo ir likvidumo valdymo gerinimu, investicinių ir aplinkosaugos projektų už Šiaurės ir Baltijos šalių ribų paskolų portfelio perkėlimu į tradicinį skolinimą, siekiant efektyvesnio banko įstatinio kapitalo valdymo, taip pat su ŠIB Kontrolės komiteto efektyvumo didinimu ir investicijų į akcinį kapitalą finansavimo galimybės numatymu banko statute.

Įsigaliojus ŠIB statuto pakeitimams, šiuo metu naudojamą kapitalo ir skolos valdymo rodiklį pakeis ŠIB Kapitalo ir likvidumo valdymo principų dokumentas, tvirtinamas aukščiausio ŠIB valdymo organo – valdytojų tarybos.  Naujajame dokumente apibrėžiami techniniai kapitalo, likvidumo ir skolos valdymo reikalavimai, įtraukiant visas operacijas ir rizikas, ir tai leis užtikrinti pažangesnį ŠIB įstatinio kapitalo valdymą, kartu išlaikant aukščiausią banko kreditingumo reitingą.

Daugiau informacijos čia ir čia.

 

Papildoma informacija:

Šiaurės investicijų banką (ŠIB) bendrai valdo Šiaurės ir Baltijos šalys. Banko tikslas - finansuoti projektus, kurie didina produktyvumą ir stiprina aplinkos apsaugą valstybėse narėse. Bankas taip pat gali padėti savo nariams esant ekonominei krizei. ŠIB pasižymi stipria finansine būkle, kurią parodo jo aukščiausi kredito reitingai. Banko įprastinė metinės veiklos apimtis – 3-4 milijardai eurų.

2020 m. balandžio 3 d. ŠIB Lietuvai suteikė ilgalaikę 400 mln. eurų paskolą COVID-19 pandemijos keliamų ekonominių padarinių sušvelninimui. Šiomis lėšomis bus finansuojamas Ekonomikos skatinimo ir COVID-19 sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planas, kuris apima ne tik priemones skirtas sveikatos ir visuomenės apsaugai, tačiau ir pagalbą smulkiam ir vidutiniam verslui, darbuotojų užimtumo ir ekonomikos skatinimą.