BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Siekiama užkirsti kelią piktnaudžiavimui, apskaičiuojant pelną

Data

2015 05 06

Įvertinimas
0

Vilnius, gegužės 6 d. Vyriausybės posėdyje pritarta Finansų ministerijos siūlymui griežtinti išlaidų pripažinimo leidžiamais atskaitymais tvarką. Pakeitimais siekiama sumažinti atvejų, kai juridiniams asmenims, apskaičiuojant pelno mokestį, sudaromos galimybės piktnaudžiauti ir nepagrįstai sumažinti apmokestinamojo pelno sumą.

Pagal galiojusią tvarką išlaidos galėjo būti pripažintos leidžiamais atskaitymais pagal kasos aparatų kvitus, jeigu prekių ar paslaugų, kurių įsigijimą patvirtina kasos aparato kvitas, vertė (įskaitant PVM) neviršija 290 eurų. Šiandieniniu Vyriausybės sprendimu nutarta šį dydį sumažinti ir išlaidas pripažinti leidžiamais atskaitymais pagal kasos aparatų kvitus, jeigu prekių ar paslaugų, kurių įsigijimą patvirtina kasos aparato kvitas, vertė neviršija 100 eurų, įskaitant PVM.

Taip pat nutarta degalų (variklių benzino, dyzelinių degalų, suskystintųjų dujų) pirkimo išlaidas pripažinti leidžiamais atskaitymais pagal kasos aparatų kvitus tik tuo atveju, jei kasos aparato kvite nurodyta prekių vertė (įskaitant PVM) neviršija 150 eurų ir kvite nurodyti visi kasos aparato kvitui privalomi rekvizitai, įskaitant ir tuos rekvizitus, pagal kuriuos galima identifikuoti prekių (paslaugų) pirkėją.

Šis pakeitimas iš esmės atitinka galiojančio Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo nuostatas, kai PVM sąskaita faktūra yra laikomas ir mažmeninėje degalų prekyboje parduodant prekes ir paslaugas išduotas kasos aparato kvitas, kuriame nurodyta prekių ar paslaugų vertė, įskatinant PVM, neviršija 150 eurų.

Galimybė išlaidas iki numatytos sumos pripažinti sąnaudomis pagal kasos aparatų kvitus yra supaprastinimas – išimtis, todėl tais atvejais, kai perkama už didesnes nei nustatyta sumas, išlaidos sąnaudomis būtų pripažįstamos pagal PVM sąskaitas faktūras ar sąskaitas faktūras.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgus ir į Specialiųjų tyrimų tarnybos antikorupcinio vertinimo išvadą, kurioje pateikiami piktnaudžiavimo, apskaičiuojant pelno mokestį, atvejai.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2199 378
vrs@finmin.lt
www.finmin.lt