BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


„Standard & Poor’s“ patvirtino Lietuvos turėtą „A+“ kredito reitingą

Data

2022 01 28

Įvertinimas
0
AdobeStock_162339849.jpeg

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „S&P Global Ratings“ patvirtino anksčiau Lietuvai suteiktą „A+“ ilgalaikio skolinimosi reitingą ir paliko stabilią perspektyvą. 

Anot „Standard & Poor’s“ agentūros ekspertų, numatoma, kad Lietuvos ekonomika 2022-2025 m. ir toliau augs dėl stiprios vidaus paklausos ir ES finansuojamų investicijų, o tai prisidėtų prie biudžeto išlaidų konsolidavimo ir valdžios sektoriaus skolos išlaikymo dabartiniame lygyje. 

„Standard & Poor’s“ Lietuvos kredito reitingus paskutinį kartą buvo pagerinę 2020 m. vasarį, kai ilgalaikio skolinimosi reitingas buvo pakeltas iš „A“ į „A+“.

Reitingų agentūros „Standard & Poor’s“ pranešimą galite rasti čia.

Kita tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą „A“ (stabili perspektyva), „Moody’s“ – „A2“ (stabili perspektyva), „DBRS Morningstar“ – „A“ (teigiama perspektyva).

Papildoma informacija:

Kredito reitingas – rodiklis, suteikiantis investuotojams (kreditoriams) koncentruotą informaciją apie skolininko gebėjimo vykdyti savo finansinius įsipareigojimus lygį. Aukštas kredito reitingas rodo mažesnę riziką, kad skolininkas (emitentas) nevykdys įsipareigojimų, ir atitinkamai mažesnę skolinimosi kainą.

„S&P Global Ratings“ bendrovė priklauso įtakingų kredito reitingo agentūrų grupei, tokių kaip „Fitch Ratings“ ir „Moody's Investors Service“. Kredito reitingams išreikšti jos vartoja tam tikrą klasifikaciją ir simbolius bei nustato kredito vertę besiskolinančioms valstybėms ir bendrovėms naudodama standartizuotus kredito reitingus.