BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Startuoliams – 5 mln. eurų susisiekimo sektoriaus ko-investicinis fondas

Data

2019 05 07

Įvertinimas
0
car%20green%20emissions%20leaves_jpg_838x0_q67_crop-smart2.jpg

Susisiekimo sektorius startuoliams, labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms atveria naujas galimybes.  Įsteigtas naujas 5 mln. eurų fondas, kuriuo siekiama paskatinti įmones kurti mobilumo paslaugas ir produktus, intelektines transporto sistemas ir inovatyvias transporto technologijas, mažinančias transporto sukuriamą CO2 emisiją. Planuojama, kad sulaukus pirmųjų rezultatų fondas gali būti padidintas iki 10 mln. eurų.

„Inovacijos yra susisiekimo sektoriaus pažangos variklis. Rizikos kapitalo fondai yra neatsiejama inovacijų ekosistemos dalis. Kadangi naujos idėjos ir technologijos yra labai rizikingos, valstybė per naujai įsteigtą ko-investicinį fondą prisiims dalį rizikos ir taip skatins privačius investuotojus investuoti į inovacijas transporto sektoriuje. Naujai sukurta finansinė priemonė galutinai suformuos susisiekimo sektoriaus inovacijų ekosistemą“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

„Valstybė tęsia inovatyvių finansavimo formų – finansinių priemonių – taikymą skiriant ES lėšas projektų finansavimui. Nauja finansinė priemonė, kuria bus atliekamos rizikos kapitalo investicijos, suteiks galimybę efektyviau valdyti finansinius išteklius, užtikrinti papildomų lėšų pritraukimą ir ES fondų lėšų pakartotinį panaudojimą“,  –  sako finansų ministras Vilius Šapoka.

ES Sanglaudos fondo lėšomis finansuojamą Ko-investicinį fondą susisiekimui įsteigė Susisiekimo ministerija, Finansų ministerija ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). Naują finansinę priemonę įgyvendins INVEGA, todėl susidomėjusieji gali kreiptis į INVEGĄ arba jos valdomą KŪB „Koinvesticinį fondą“.

„Džiaugiamės, kad novatoriškos finansinės priemonės atranda vis platesnį panaudojimo spektrą, nes būtent jų dėka galima pasiekti didesnio ekonominio efektyvumo.  Tikiu, kad ši nauja priemonė padės pasiekti teigiamų pokyčių, plėtoti ir kurti atsakingą verslą, kuriam rūpi aplinka ir jos puoselėjimas“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Metų pradžioje Susisiekimo ministerijos iniciatyva jos valdymo srities bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos paštas ir „Kelių priežiūra“ įsteigė Transporto inovacijų centrą, prie kurio ateityje prisijungs ir kitos susisiekimo sektoriaus įmonės. Šis centras skatins inovacijas transporto sektoriuje, taip pat bus atsakingas už pažangių užsienio kapitalo įmonių pritraukimą į mūsų šalį. Ko-investicinio fondo susisiekimui įsteigimas galutinai sukurs susisiekimo sektoriaus inovacijų ekosistemą. Fondas užtikrins, kad konkurencingos ir komerciškai pagrįstos idėjos gautų finansavimą.

Transporto inovacijų centro veikloje dalyvaus susisiekimo sektoriaus bendrovių ekspertai, kurie ieškos galimybių spręsti probleminius klausimus, dalysis inovatyviais sprendimais, įkurs „Sandbox“ platformą, skirtą bandyti ir plėtoti technologijas, skatins sektoriaus sinergiją, rengs investicijų projektus. Transporto inovacijų centras teiks metodinę pagalbą naujai besikuriančioms verslo  įmonėms, užtikrins, kad pagal standartizuotą procedūrą transporto sektoriaus infrastruktūroje būtų išbandomi inovatyvūs produktai ir paslaugos. Bus sudarytos sąlygos naujas technologijas kurti ne vien Susisiekimo ministerijos pavaldžioms įmonėms, bet ir kitoms inovatyvioms įmonėms.

Susisiekimo ministerija ir Lietuvos transporto saugos administracija užtikrins, kad sektoriuje veiktų pažangus ir į ateitį orientuotas reguliavimas ir rinkos priežiūra.