BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Suformuota nauja „Lietuvos energijos“ Stebėtojų taryba

Data

2017 08 30

Įvertinimas
0
Lietuvos energija.jpg

Kadenciją baigusią „Lietuvos energijos“ Stebėtojų tarybą keičia naujai suformuota komanda, kurios sudėtis užtikrins reikiamų kompetencijų pritraukimą bei nepriklausomumo principo įgyvendinimą.

Vienintelis „Lietuvos energijos“ akcininkas – Finansų ministerija – paskyrė darbą taryboje tęsiančią vyriausiąją ministerijos patarėją Agnę Bagočiutę ir Valstybės turto valdymo departamento direktorę Aušrą Vičkačkienę. Nepriklausomais nariais išrinkti – Darius Daubaras (didžiausios pasaulyje naftos perdirbimo įmonės „Saudi Aramco“ įmonės projektų vadovas) ir Daiva Lubinskaitė-Trainauskienė (UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ personalo direktorė ir Personalo valdymo profesionalų asociacijos valdybos narė). Kiti dalyvavę kandidatai neatitiko šiai pozicijai keliamų reikalavimų, todėl trečias nepriklausomas stebėtojų tarybos narys bus renkamas iš naujo artimiausiu metu. „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybos kadencija truks  ketverius metus.

„Per pastaruosius metus „Lietuvos energija“ tapo pavyzdžiu ne tik valstybės valdomoms, bet ir privataus kapitalo įmonėms. Naujai išrinktą stebėtojų tarybos komandą sudaro savo srities profesionalai. Todėl neabejoju, kad ji ne tik išlaikys pirmtakų aukštai užkeltą skaidraus ir pažangaus valdymo kartelę, bet ir su visa energetikos įmonių grupės komanda atras naujas galimybes, leisiančias sukurti daugiau vertės Lietuvos gyventojams bei verslui“, – teigė finansų ministras Vilius Šapoka.

Stebėtojų taryba suformuota, remiantis naujausiais korporatyvinio valdymo principais, kurie atitinka Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas, todėl didžiąją dalį tarybos sudarys nepriklausomi nariai. Siekiant užtikrinti atrankos skaidrumą ir nešališkumą, joje dalyvavo „Baltic Institute of Corporate Governance“ asociacijos nepriklausomas ekspertas.

Iš viso stebėtojų tarybą sudarys 5 nariai, iš jų 3 bus nepriklausomi, o 2 – paskirti vienintelio „Lietuvos energijos“ akcininko – Finansų ministerijos. Stebėtojų taryba bus atsakinga už „Lietuvos energijos“ valdybos ir tuo pačiu generalinio direktoriaus išrinkimą.

Numatoma, kad toliau bus tęsiami „Lietuvos energijos“ veiklos efektyvinimo darbai, priimant ilgalaikius strateginius sprendimus, daugiau dėmesio skiriant socialiai atsakingam vertės kūrimui, kokybiškų paslaugų teikimui.

Finansų ministerijos valdoma „Lietuvos energija“ pirmoji iš valstybės valdomų įmonių dar 2013 metais įdiegė korporatyvinio valdymo modelį, parengtą pagal pažangiausią tarptautinę ir nacionalinę praktiką. Geriausiomis korporatyvinio valdymo praktikomis grįstas „Lietuvos energijos“ valdymas taip pat tapo vienu iš esminių indėlių pritraukiant tarptautinių investuotojų kapitalą. Reitingų agentūra „Standard & Poor‘s“ įvairiais aspektais vertindama bendrovės veiklą, valdymui ir vadovavimui suteikė aukščiausią įvertinimą tarp analogiškų energetikos įmonių Baltijos šalyse ir antrąją vietą Rytų Europoje.

Po korporatyvinio valdymo modelio įdiegimo, „Lietuvos energija“ kiekvienais metais gerino savo finansinius rezultatus – didindama efektyvumą ir mažindama sąnaudas bei paslaugų kainas, tuo pačiu didindama grąžą akcininkui ir išmokėdama daugiausiai dividendų iš visų valstybės valdomų įmonių – skaičiuojama, kad per 2013–2016 metų laikotarpį „Lietuvos energija“ į valstybės biudžetą sumokėjo beveik 240  mln. eurų dividendų, o už paskutinius metus išmokėtų dividendų suma viršijo 100 mln. eurų.

Viešųjų ryšių skyrius
[email protected]
www.finmin.lrv.lt