BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Supaprastinami reikalavimai vertybinių popierių emitentams

Data

2015 11 26

Įvertinimas
0
IMG_0116.JPG

Vilnius, lapkričio 26 d. Šiandien Seimas pritarė Finansų ministerijos parengtiems Vertybinių popierių ir Lietuvos banko įstatymų pakeitimams, kuriais į nacionalinę teisę perkeliama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva, nustatanti ir supaprastinanti emitentų* periodinės informacijos skelbimo reikalavimus.

„Priėmus įstatymų pakeitimus, šalies vertybinių popierių rinka taps patrauklesnė ir suteikianti daugiau galimybių investuotojams“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Įstatymų pakeitimais mažinama emitentų administracinė našta – atsisakoma reikalavimo rengti ir viešai skelbti ketvirčio finansines ataskaitas (paliekamas reikalavimas skelbti tik metinę ir pusmečio informaciją).

Be to, jie galės paprasčiau pasirinkti savo buveinės valstybę – nustatyta galimybė pasirinkti bet kurią Europos Sąjungos (ES) šalį, kuriose prekiaujama to emitento vertybiniais popieriais, taip skatinant laisvą kapitalo judėjimą ir ES vertybinių popierių rinkų patrauklumą.

Įstatymų pakeitimais taip pat nustatomi aiškūs pranešimo apie balsavimo teisių emitente įgijimą ar praradimą reikalavimai, pagal kuriuos privaloma pranešti ir apie su balsavimo teisėmis susietų finansinių priemonių įgijimą ar praradimą.

Potencialiems investuotojams sudaromos sąlygos prieiti prie visų ES valstybių reguliuojamos rinkos operatorių viešai skelbiamos informacijos per centralizuotą Europos elektroninės prieigos punktą, taip skatinant investavimą į Lietuvos ir ES valstybių vertybinių popierių rinkas.

Tam, kad būtų užtikrinta tinkama ir vieninga vertybinių popierių rinkų priežiūra visoje Europos Sąjungoje, Lietuvos bankui suteikiamos veiksmingos galios, nustatant pažeidėjams atgrasančias poveikio priemones.

* Emitentai tai juridiniai asmenys, savo vardu siūlantys leisti ar leidžiantys vertybinius popierius, siekdami pritraukti investuotojų lėšas.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 2390187
Finmin.lrv.lt
[email protected]