BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Susitikime su EBPO misija – narystės siekiančios Lietuvos pažanga

Data

2017 12 08

Įvertinimas
0
DSC03673.JPG

Šiandien finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (toliau – EBPO) politinės misijos atstovais aptarti šiuo metu EBPO rengiamos Lietuvos ekonominės apžvalgos.

Kitų metų pavasarį ši ekonominė apžvalga bus svarstoma EBPO Ekonomikos ir vystymosi peržiūros komitete. Tai yra vienas iš Lietuvos narystei EBPO privalomų instrumentų, kurio tikslas – identifikuoti sektorinių politikų poveikį ilgalaikiam šalies augimui ir makroekonominei situacijai.

„Jau kitąmet tikimės, kad Lietuva gaus pakvietimą prisijungti prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos. Šio susitikimo metu aptarėme Lietuvos ekonomikos ir viešųjų finansų pokyčius bei preliminarias EBPO išvadas ir rekomendacijas, kurios turėtų būti įtrauktos į Lietuvos ekonomikos apžvalgą“, — teigė finansų ministras Vilius Šapoka.

Apie EBPO ir Lietuvos narystės stojimo procesą

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) – daugiašalis forumas, kuriame valstybių narių ekspertai diskutuoja ir plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau taikomos praktikoje. Šiuo metu EBPO priklauso 35 valstybės.

2015 m. birželio 4 d. EBPO Ministrų tarybos susitikime Lietuva buvo oficialiai pakviesta pradėti stojimo į EBPO procesą. 2015 m. liepos 8 d. priimtas Lietuvos stojimo į EBPO veiksmų planas, numatantis pagrindines gaires apie 3 m. truksiančiam stojimo procesui.

2015 m. gruodžio 16 d. LR Vyriausybė patvirtino pradinių Lietuvos stojimo pozicijų visų EBPO teisės aktų atžvilgiu sąvadą – Pradinį memorandumą. Jo pagrindu prasidėjo techninis stojimo etapas, kurio metu 21 EBPO komitetas turi išnagrinėti Lietuvos atitikimą EBPO teisės aktams ir standartams bei pritarti Lietuvos narystei Organizacijoje.