BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Susitikime su EK nare – Lietuvos pasiekimai panaudojant ESF lėšas

Data

2019 04 25

Įvertinimas
0
1.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka ketvirtadienį susitiko su Europos Komisijos nare Marianne Thyssen, atsakinga už užimtumą ir socialinius reikalus, aptarti Lietuvos pasiekimus panaudojant Europos socialinio fondo (ESF) lėšas bei pasirengimą 2021–2027 m. laikotarpio ES fondų investicijoms.

2014–2020 m. finansavimo laikotarpyje Lietuvoje, finansuojant ESF, aktyviomis užimtumo priemonėmis, tokiomis kaip parama mokymuisi, judumui, remiamu įsidarbinimu ir pan., pasinaudojo apie 90 000 nedirbančiųjų, iš jų – apie 40 000 jaunų žmonių. Dar daugiau nei 10 000 darbuotojų atnaujino ir kėlė savo kvalifikaciją, o formaliame ir neformaliame švietime tobulinosi apie 110 000 šalies mokinių.

„ES fondų, įskaitant ir ESF, investicijos stipriai prisidėjo prie tos pažangos, kurią Lietuva padarė nuo narystės ES pradžios. ESF lėšomis buvo didinama žmonių kvalifikacija, tokiu būdu jiems padedant susirasti darbą arba prisitaikyti prie besikeičiančios darbo rinkos poreikių. ESF prisidėjo prie visuomenės švietimo ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimo, socialiai pažeidžiamų grupių integravimo, taip pat prie visuomenės poreikius atitinkančio ir pažangaus viešojo valdymo gebėjimų stiprinimo. Jau pradedame pasirengimą naujajam – 2021–2027 m. ES investicijų, įskaitant ESF+, laikotarpiui. Atnaujintas fondas toliau investuos į žmones ir kurs socialiai sąžiningesnę ir tvaresnę Europą“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Ministro teigimu, Lietuva derybose dėl 2021-2027 m. Daugiametės finansinės programos pasisako už glaudesnę visų ES fondų, įskaitant ESF+, investicijų sąsają su Europos semestru bei galimybę lanksčiai perskirstyti lėšas tarp ESF+ ir Europos regioninės plėtros fondo , atsižvelgiant į poreikius

ESF+ apims kelis fondus ir programas: ESF ir Jaunimo užimtumo iniciatyva (JUI), Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondą (EPLSAF), Užimtumo ir socialinių inovacijų (EaSI) bei Sąjungos veiksmų sveikatos srityje programas.