BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Susitikime su TVF vadovybe – dėmesys Lietuvos ekonomikai ir Fintech

Data

2019 06 10

Įvertinimas
0
1.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka pirmadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vykdančiosios direktorės pavaduotoju Tao Zhang aptarti pasaulio ir Lietuvos ekonomikos iššūkius. Susitikimo metu ministras aukšto lygio TVF pareigūnui pristatė mūsų šalies ekonomikos situaciją bei Lietuvos pasiekimus Fintech srityje.

Lietuvos ekonomika 2018 m. augo 3,5 proc. Finansų ministerijos ekspertai prognozuoja, kad 2019 m. šalies BVP turėtų didėti 2,6 proc. Pasak finansų ministro, būtina pasiruošti lėtesniam ekonomikos augimui ir besąlygiškai laikytis fiskalinės drausmės.

„Neseniai mūsų iniciatyva TVF ekspertų atliktas Lietuvos fiskalinio skaidrumo vertinimas parodė, kad esame viena iš pažangiausių pasaulinės praktikos pavyzdžių. Esame dėkingi fondui už glaudų bendradarbiavimą ir rekomendacijas bei tikimės ateityje jį dar labiau sustiprinti įvairiose srityse, įskaitant ir Fintech. Siekiant, kad mūsų šalis augtų, turime orientuotis į tas ekosistemas, kurios gali teikti prekes ir paslaugas globaliu mastu“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Susitikimo metu ministras pristatė mūsų šalies pasiekimus Fintech srityje: palankią infrastruktūrą, programas, skirtas skatinti inovatyvią finansinių institucijų veiklą, efektyvų mokėjimo ir elektroninių pinigų licencijų išdavimo procesą. Pasak finansų ministro, Lietuva nuo pat pradžių skyrė daug dėmesio ne tik palankios verslui reguliacinės aplinkos kūrimui, bet ir su inovacijomis susijusių rizikų valdymui.

TVF darbotvarkėje Fintech klausimams pastaruoju metu skiriama vis daugiau dėmesio. Praėjusių metų spalį TVF ir Pasaulio banko ekspertai parengė Fintech sektoriaus apžvalgą. Joje nagrinėjami finansinių inovacijų privalumai, tokie kaip didesnis finansinių paslaugų prieinamumas, padidėjęs efektyvumas, galimybė pagilinti ir išplėsti finansų rinkas, taip pat galimos šių inovacijų rizikos. Šioje apžvalgoje ekspertai taip pat suformavo 12 principų, kuriuos valstybės turi įvertinti siekdamos pasinaudoti Fintech teikiamais privalumais ir suvaldyti rizikas. Lietuva yra viena pirmųjų šalių, kuri praktikoje jau taiko šiuos principus.

 

Papildoma informacija:

  • Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įkurtas 1944 metais Breton Vudse (JAV) vykusioje Jungtinių Tautų konferencijoje.
  • Fondo įkūrimo tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą pinigų ir valiutų kursų politikoje, stiprinti pasaulio ekonomikos augimą, didinti užimtumą bei suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių narių mokėjimų balanso problemoms spręsti.
  • TVF nare Lietuva yra nuo 1992 m.
  • Šuo metu Lietuvos bendradarbiavimas su TVF pagrįstas ekonominėmis konsultacijomis, dalyvavimu pasaulinės ekonomikos, finansų rinkų raidos ir padarinių Lietuvai analizės procese bei taikant tarptautinius finansinės veiklos standartus.
  • Finansų ministras Vilius Šapoka yra pakaitinis TVF valdytojų tarybos narys.
  • Šiuo metu TVF priklauso 189 pasaulio valstybės.