BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Tarptautinė kreditų reitingų agentūra DBRS pakėlė Lietuvos investicinį reitingą

Data

2019 07 12

Įvertinimas
1
AdobeStock_39730353.jpeg

Tarptautinė kreditų reitingų agentūra DBRS pakeitė Lietuvos investicinį reitingą, t.y., pakėlė iš A (žemo) į A su stabilia perspektyva.

DBRS teigia, kad A reitingą lemia patikima Lietuvos fiskalinė pozicija ir maža valstybės skola. Kiti Lietuvos patikimumo kriterijai: atitiktis EBPO standartams, narystė Europos pinigų sąjungoje, pažanga reformų srityje, įskaitant priemones, mažinančias mokesčių naštą mažas pajamas gaunantiems asmenims ir mažinant darbdavių mokesčių pleištą, taip pat pastangos gerinti mokesčių prievolių vykdymą. Valstybės patikimumą mažina struktūriniai veiksniai, įskaitant pajamų nelygybę, našumo didinimą, vis dar žemą investicijų lygį, gyventojų skaičiaus mažėjimą ir senėjimą bei šešėlinę ekonomiką.

Reitingų agentūra DBRS pažymėjo, kad valstybės skola yra atspari išorės sukrėtimams dėl mažo valstybės skolos ir BVP santykio bei griežto skolos valdymo.

Šiuo metu Lietuvos ekonomika turi naudos iš teigiamos grynosios migracijos. Konkurencingumą gali mažinti didelis darbo užmokesčio augimas, visgi palyginamasis darbo užmokesčio lygis išlieka palankus.

Taip pat reitingų agentūros pranešime akcentuojama, kad šiuo metu finansinio stabilumo rizikos yra suvaldytos.