Anot TVF ekspertų, šiemet infliacija paspartės, iš dalies dėl didesnių netiesioginių mokesčių, o vidutiniu laikotarpiu ji stabilizuosis virš 2 proc. lygio. Dėl praėjusio infliacijos šoko ir spartaus atlyginimų augimo kainų ir darbo užmokesčio lygis yra padidėjęs, todėl būtina daugiau dėmesio skirti produktyvumo stiprinimui siekiant išsaugoti Lietuvos eksportuotojų konkurencingumą.
Prognozuojama, kad dėl planuojamo reikšmingo gynybos išlaidų didinimo bei spaudimo didinti socialines išmokas šiemet didės Lietuvos biudžeto deficitas ir valdžios sektoriaus skolos santykis su bendruoju vidaus produktu (BVP). Pabrėžiama, kad dėl socialinės apsaugos sistemos iššūkių visuomenę reikia toliau skatinti daugiau taupyti pensijai, papildomų išlaidų reikalaus ir žaliojo kurso įgyvendinimas.
TVF ekspertai pabrėžia, kad bet koks viešųjų išlaidų perskirstymas, įskaitant švietimo, sveikatos priežiūros ir pensijų sritis, reikalaus esminių politinių kompromisų, todėl papildomas pajamas generuojantys mokestiniai sprendimai bus labai svarbūs siekiant išsaugoti politikos patikimumą ir fiskalinį tvarumą.
TVF pažymi, kad Lietuvos bankų sektorius yra gerai kapitalizuotas, jo likvidumo atsargos – pakankamos, o neveiksnių paskolų lygis – nedidelis. Bankų veiklos pelningumas tebėra istoriškai aukštas, nepaisant mažėjančių palūkanų normų ir iki 2025 m. pabaigos pratęsto laikinojo solidarumo įnašo.
Būsto rinkos aktyvumas ir kainos Lietuvoje didėja nuo 2024 m. antrojo pusmečio, tačiau komercinio nekilnojamojo turto rinkoje aktyvumas tebėra nedidelis.
Su TVF pranešimu susipažinti galite čia.
Atnaujinimo data: 2025-02-06
Lietuvos ekonomika šiemet augs 2,8 proc., tačiau iššūkių daugėja
Centrinės valdžios sektoriaus subjektai galės patys skolintis svarbiems projektams
Ministerijoms keliamas tikslas susimažinti išlaidas, sutaupytas lėšas nukreipiant gynybai
Paskelbtas konkursas Giraitės ginkluotės gamyklos vadovo pareigoms užimti
Šeštosios emisijos metu gynybos obligacijų išplatinta už 2,1 mln. eurų