BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo konferencija: Lietuvos verslui ir infrastruktūros projektams – naujos investicijų finansavimo galimybės

Data

2021 11 17

Įvertinimas
0
4J5A0192.JPG
Finansų viceministras Gediminas Norkūnas.

Lapkričio 17 d. Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) organizavo Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo (toliau – 3JIIF) konferenciją, kurioje šio fondo atstovai verslininkams pristatė galimybes pasinaudoti fondo finansavimu investicijomis Lietuvoje bei detaliai atskleidė fondo investavimo kryptis, investavimo ir vertinimo kriterijus.

Praeitais metais įsteigtas 3JIIF, kurio tikslas – investuoti į transporto, energetikos ir skaitmeninę infrastruktūrą trijų jūrų (3JI) šalyse ir padėti įveikti atskirų ES regionų vystymosi skirtumus. Svarbus jo vaidmuo – papildyti ir sustiprinti atskirų 3JI šalių kapitalo panaudojimą ir ES finansines priemones.

„Lietuva vertina Trijų jūrų iniciatyvą kaip ypatingą regioninę platformą sustiprinti tarpusavio bendradarbiavimą. Svarbu plėtoti pažangią ekonomiką, didinant ekonominį vientisumą. Lietuvai 3JIIF yra svarbus ir kaip papildomas finansavimo šaltinis reikalingiems infrastruktūros gerinimo projektams, ypatingai – orientuotiems į skaitmenizaciją. Todėl Trijų jūrų iniciatyva ir ši konferencija įgauna dar didesnę reikšmę Lietuvai siekiant teigiamo postūmio visam regionui svarbių investicijų apimtims“, – teigia finansų viceministras Gediminas Norkūnas.

3JIIF, bendradarbiaudamas su privačiais investuotojais, reikšmingai prisidės prie tvarios ekonominės plėtros Trijų jūrų iniciatyvos – Baltijos, Adrijos ir Juodosios jūrų – regione. Lietuvai atsiranda naujos galimybės finansuoti infrastruktūros projektus ir kartu sukuria praktines galimybes sustiprinti Europos ekonominį ryšį.

Šioje konferencijoje 3JIIF stebėtojų tarybos ir investicinio fondo investicijų patarėjo „Amber Infrastructure Group“ atstovai pristatė galimybes Lietuvoje pasinaudoti fondo finansavimu investicijoms, detaliai atskleidė fondo projektų, investavimo ir vertinimo specifiką. Lietuvos institucijų atstovai pristatė plėtros kryptis, pagal kurias įgyvendinami projektai galėtų gauti 3JIIF fondo finansavimą.

„COVID-19 pandemijos iššūkiai išryškino tarpvalstybinių infrastruktūros jungčių svarbą, būtinybę didinti tarpusavio bendradarbiavimą, junglumą ir tuo užtikrinti mūsų regiono ekonominį augimą, konkurencingumą ir atsparumą. Tikimės, kad Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo kapitalo srautai prisidės prie egzistuojančių infrastruktūros spragų užpildymo, spartesnio infrastruktūros projektų įgyvendinimo regione“, – teigė Arnoldas Pranckevičius, užsienio reikalų viceministras, Trijų jūrų iniciatyvos nacionalinis koordinatorius Lietuvoje.

Šiuo metu prie 3JIIF yra prisijungusios arba yra prisijungimo procese 9 šalys, kurios į fondą įsipareigojo įnešti daugiau kaip 900 mln. eurų. Lietuvos Respublikos Vyriausybė sprendimą prisijungti prie 3JIIF ir į šį fondą investuoti 20 mln. eurų priėmė 2020 m. rugsėjo 16 d. Atstovauti Lietuvos valstybei pavesta nacionalinei plėtros įstaigai – VIPA.

„Šių metų pradžioje Lietuvai oficialiai tapus visateise fondo nare buvo sudarytos sąlygos pritraukti trūkstamą finansavimą infrastruktūros projektų įgyvendinimui energetikos, transporto ir skaitmenizavimo srityse“, – sako VIPA generalinis direktorius Gvidas Dargužas.

Trijų jūrų iniciatyva  (3JI) – prezidentų lygmens bendradarbiavimo platforma, įkurta 2015 metais, kurios tikslas – išplėsti regioninį bendradarbiavimą vykdant infrastruktūros projektus, stiprinti Europos Sąjungos sanglaudą bei Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų transatlantinius saitus. Šia iniciatyva siekiama sustiprinti 12 regiono šalių, išsidėsčiusių tarp Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūrų, junglumą, ypač Europos Sąjungos Šiaurės ir Pietų ašyje, pavyti senąsias Europos Sąjungos šalis infrastruktūros išsivystymo srityje ir įveikti regioninius išsivystymo skirtumus Europos Sąjungoje.

Renginio akimirkas rasite ČIA.