BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


TVF ekspertai vertino šalies ekonomikos pažangą

Data

2018 10 29

Įvertinimas
3
IMG_2991.jpg

Spalio 23-29 dienomis Lietuvoje dirbę Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai vertino Lietuvos ekonomikos pažangą, įgyvendinamas reformas bei finansų sektoriaus tendencijas. Ypač teigiamai TVF ekspertai atsiliepė apie trečius metus iš eilės formuojamą biudžeto perteklių.

„Džiaugiamės konstruktyviu bendradarbiavimu su Tarptautiniu valiutos fondu bei vertiname jų įžvalgas. Lietuvoje viešėję TVF ekspertai palankiai įvertino mūsų vykdomas reformas mokesčių, švietimo, sveikatos, pensijų srityse ir patikino, kad judame gera kryptimi. Pasak TVF atstovų, tam, kad reformos užtikrintų siektinus struktūrinius pokyčius ir prisidėtų prie potencialaus ekonomikos augimo bei viešųjų finansų tvarumo stiprinimo, didelis dėmesys turi būti skiriamas efektyviam jų įgyvendinimui. Vertiname TVF išsakytas įžvalgas — į jas neabejotinai atsižvelgsime“, — teigė finansų ministras Vilius Šapoka.

Ekspertai, vertindami augančią ekonomiką, mažėjantį nedarbą, bet tuo pačiu atsižvelgdami ir į tarptautines rizikas, akcentuoja fiskalinių rezervų kaupimo poreikį. TVF taip pat skatina didinti produktyvumą, įgyvendinant struktūrines reformas, tokiu būdu gerinant šalies konkurencingumą.

TVF pranešimas: https://bit.ly/2Q3HPbD