BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


TVF ekspertai vertins Lietuvos ekonominę situaciją ir ateities perspektyvas

Data

2021 05 28

Įvertinimas
0
3894_de141a993457226731d38581d385fa35.jpg

Šiandien finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiks su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos atstovais, kurie dvi ateinančias savaites analizuos šalies ekonominę situaciją, padėtį finansų sektoriuje, struktūrinių reformų įgyvendinimą, ūkio raidos bei darbo rinkos tendencijas ir perspektyvas, taip pat daug dėmesio skirs COVID-19 sukeltam poveikiui ir atsako į pandemijos sukeltą krizę priemonių įgyvendinimui.

„Džiaugiamės efektyviu tęstiniu bendradarbiavimu su Tarptautiniu valiutos fondu – ekspertų požiūris iš šono, įžvalgos ir rekomendacijos ypač svarbūs šiuo sudėtingu laikotarpiu bei Lietuvos ekonomikai pereinant į atsigavimo etapą“, – pažymėjo G. Skaistė.

Susitikime su TVF misijos vadovu Lietuvai Borja Gracia bei kitais TVF ekspertais ministrė aptars ekonominę situaciją ir perspektyvas, valdžios sektoriaus finansų padėtį, „Naujos kartos Lietuva“ planą, kuriame numatytos reformos ir investicijos Lietuvos, kaip aukštą pridėtinę vertę generuojančios šalies, kūrimui, bei kitus aktualius klausimus.

Virtualios misijos metu gegužės 28 – birželio 11 d. TVF atstovai taip pat susitiks su Prezidentūros, Vyriausybės, Seimo, Lietuvos banko, Valstybės kontrolės, Trišalės tarybos atstovais, socialiniais partneriais kitų ministerijų bei valstybės institucijų ir privataus sektoriaus atstovais.

TVF steigimo IV straipsnis įpareigoja TVF šalis nares siekti vykdyti tokią ekonominę ir finansų politiką, kuri užtikrintų šalies ir tarptautinį finansinį ir ekonominį stabilumą.

Lietuva tapo TVF nare 1992 m. Įprastai, kasmet Fondo atstovai lankosi mūsų šalyje, vertina jos ekonominę padėtį ir vystymosi tendencijas pagal TVF steigimo sutarties IV straipsnį, tačiau dėl COVID-19 pandemijos ir su ja susijusių ribojimų, TVF ekspertų vizitas ir ekonominių konsultacijų misija 2020 m. Lietuvoje neįvyko. Šiais metais misija vykdoma nuotoliniu būdu.

TVF ekspertų rengiamos ekonominės apžvalgos tikslas – identifikuoti sektorinių politikų poveikį ilgalaikiam šalies augimui ir makroekonominei situacijai.

Papildoma informacija:

• Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įkurtas 1944 metais Breton Vudse (JAV) vykusioje Jungtinių Tautų konferencijoje.

• Fondo įkūrimo tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą pinigų ir valiutų kursų politikoje, stiprinti pasaulio ekonomikos augimą, didinti užimtumą bei suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių narių mokėjimų balanso problemoms spręsti.

• Šiuo metu Lietuvos bendradarbiavimas su TVF pagrįstas ekonominėmis konsultacijomis, dalyvavimu pasaulinės ekonomikos, finansų rinkų raidos ir padarinių Lietuvai analizės procese bei taikant tarptautinius finansinės veiklos standartus.

• Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus yra Tarptautinio valiutos fondo valdytojų tarybos narys, o finansų ministrė Gintarė Skaistė – pakaitinė valdytojų tarybos narė.

• Šiuo metu TVF priklauso  190 pasaulio valstybių.