BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


TVF ekspertai vertins šalies ekonomikos pažangą ir tendencijas

Data

2018 10 24

Įvertinimas
1
FINMIN.jpg

Šiandien finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertais, kurie analizuos bendrą šalies makroekonominę būklę, vertins ūkio raidos tendencijas, padėtį finansų sektoriuje, įgyvendinamas reformas. Jie Lietuvoje dirbs iki spalio 29 dienos.

Susitikime su TVF misijos vadovu Lietuvai Borja Gracia bei kitais TVF atstovais ministras aptarė ateinančių metų biudžeto projektą, vykdomas reformas, makroekonominius rodiklius bei geopolitines rizikas.

„Ekspertams iš Tarptautinio valiutos fondo pristačiau ateinančių metų biudžetą. Jis orientuotas į šaliai svarbių reformų įgyvendinimą, tačiau nepamirštant ateities ir kaupiant rezervą. Jie vertina mūsų pažangą, o būsimos įžvalgos neabejotinai padės Lietuvos ekonomikai teigiama kryptimi judėti kokybiškiau“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

TVF atstovai vizito metu taip pat planuoja susitikti su kitų valstybės institucijų, Lietuvos banko bei privataus sektoriaus atstovais.

Papildoma informacija:

  • Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įkurtas 1944 metais Breton Vudse (JAV) vykusioje Jungtinių Tautų konferencijoje.

  • Fondo įkūrimo tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą pinigų ir valiutų kursų politikoje, stiprinti pasaulio ekonomikos augimą, didinti užimtumą bei suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių narių mokėjimų balanso problemoms spręsti.

  • TVF nare Lietuva yra nuo 1992 m.

  • Šiuo metu TVF priklauso 189 pasaulio valstybės