BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


V. Šapoka apie Fintech: „Būtina išlaikyti pusiausvyrą tarp inovacijų ir rizikų valdymo“

Data

2019 06 10

Įvertinimas
0
IMG_20190610_142321.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka pirmadienį dalyvavo aukščiausio lygio seminare, kurio metu Tarptautinio valiutos fondo, Lietuvos banko ir Finansų ministerijos vadovai dalijosi patirtimi Fintech srityje bei diskutavo, kaip efektyviai panaudoti finansinių inovacijų teikiamas galimybes bei suvaldyti rizikas. Seminare ministras pristatė Vyriausybės politiką Fintech atžvilgiu.

„Dirbdami kartu pasiekėme, kad Lietuva taptų Fintech centru. Tačiau to neužtenka – būtina nuolat tobulinti reguliavimo aplinką, kartu skiriant ypatingą dėmesį su inovacijomis susijusių rizikų valdymui. Tam suvienijome jėgas su kitomis šalies institucijomis –  keičiamės gerąja praktika bei informacija su partneriais Lietuvoje ir užsienyje, rengiame mokymus bei stipriname savo administracinius gebėjimus “, – teigia finansų ministras V. Šapoka.

Ministras susirinkusiems pristatė Lietuvos pasiekimus Fintech srityje: palankią infrastruktūrą, programas, skirtas skatinti inovatyvią finansinių institucijų veiklą, efektyvų mokėjimo ir elektroninių pinigų licencijų išdavimo procesą.

Finansų ministro Viliaus Šapokos iniciatyva devynios šalies institucijos (Finansų ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos bankas, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Lietuvos policija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, VĮ „Indėlių ir investicijų draudimo“) kovo 18 d. pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo ir keitimosi informacija valdant rizikas finansinių inovacijų ir finansinių technologijų srityje. Institucijos suvienijo jėgas bendram tikslui – operatyviai numatyti galimas rizikas Fintech srityje ir efektyviai jas suvaldyti.

Ministro prezentaciją rasite čia.

Papildoma informacija:

  • 2018 m. Lietuvoje veikė apie 170 Fintech įmonių (2017 m. jų buvo 117). Dirbančiųjų šiame sektoriuje skaičius per metus padidėjo 700 – iki 2,6 tūkst. Net 70 proc. visų šalyje veikiančių Fintech įmonių yra įsteigtos Lietuvoje, kitų įmonių būstinės yra Europoje ir už jos ribų – Izraelyje, Singapūre ir Honkonge. Net 96 proc. Lietuvoje veikiančių Fintech bendrovių kaip savo tikslinę rinką mato Europą, be to, daugiau nei trečdalis orientuojasi į Aziją, ketvirtadalis – į JAV;
  • Šių metų sausio pradžioje Vyriausybė pritarė priemonių planui, kuriuo siekiama skatinti finansinių technologijų sektoriaus plėtrą. Jame numatoma toliau gerinti teisinę aplinką, didinti Fintech produktų ir paslaugų paklausą, ypač daug dėmesio skirti rizikoms (galimam pinigų plovimui, terorizmo finansavimui, pažeidimams, susijusiems su vartotojų apsauga) valdyti. Šiemet numatyta tobulinti asmens tapatybės nustatymo būdus, įsteigti tarptautinį 16+1 šalių Fintech koordinavimo centrą, parengti ekosistemos, skirtos atsiskaityti negrynaisiais pinigais ugdymo įstaigose, koncepciją ir kiti darbai.