copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


V. Šapoka Briuselyje pristatys Lietuvos pasiekimus FinTech srityje

Data

2020 03 02

Įvertinimas
0
Briuselis.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka antradienį dalyvaus 4-oje metinėje FinTech ir reguliavimo konferencijoje Briuselyje, kurioje dešimtims pasaulinio lygio ekspertų pristatys Lietuvos patirtį ir pasiekimus FinTech srityje. Taip pat ministras diskutuos apie Europos Sąjungos kaip regiono galimybes ir būdus tapti Fintech centru ir lydere pasaulyje.

Lietuva šiuo metu yra didžiausia Europoje pagal FinTech veiklą pirmaujančios Jungtinės Karalystės konkurentė – pagal pasaulinį „Global Fintech Index 2020“ reitingą mūsų šalis užima 4-ą vietą pasaulyje ir 2-ą vietą Europoje.

Vyriausybė, paskelbusi finansinių technologijų plėtrą vienu iš prioritetų, nuo 2016 m. skiria didelį dėmesį atveriant naujas galimybes inovacijoms taikyti bei saugumui užtikrinti. Lietuvos institucijos, dirbdamos kartu ir nuolat konsultuodamosis su rinka, pasiekė, kad Lietuva taptų FinTech centru ir lydere regione: sukurta palanki infrastruktūra, teisinė aplinka, programos, skirtos skatinti inovatyvias finansines paslaugas bei kt.

Lietuva skiria didelį dėmesį ir nuosekliai dirba rizikų valdymo srityje: tiek viešame, tiek privačiame sektoriuose daugėja šioje srityje dirbančių kompetentingų specialistų, stiprinamas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, keičiamasi gerąja praktika ir informacija su partneriais Lietuvoje ir užsienyje bei kt.

Papildoma informacija:

2019-ieji šalies finansinių technologijų (FinTech) vystymesi buvo reikšmingi metai. Per praėjusius metus į Lietuvos FinTech ekosistemą įsiliejo daugiau nei 40 naujų dalyvių, o darbuotojų, dirbančių šiame sektoriuje, skaičius padidėjo 30 proc.  Lietuva ir toliau sparčiai stiprina finansinių technologijų industriją, neužleisdama pirmaujančių pozicijų. Šiuo metu šalis yra pirmasis pagal licencijuotų bendrovių skaičių finansinių technologijų centras Europos Sąjungoje. 2019 m. pabaigoje Lietuvoje veikė 210 FinTech įmonių (2018 m. jų buvo 170).  FinTech leidžia didinti konkurenciją finansinių paslaugų rinkoje, suteikia didesnį pasirinkimą vartotojui, paprastesnes ir dažnai pigesnes paslaugas. Inovacijos finansų ir kituose sektoriuose yra vienas iš ekonomikos augimo variklių, kuriančių didžiausią pridėtinę vertę šaliai.