BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


V. Šapoka dalyvaus Pasaulio ekonomikos forumo aukščiausio lygio susitikime dėl tvaraus vystymosi poveikio

Data

2019 09 20

Įvertinimas
0
AdobeStock_144678072.jpeg

Finansų ministras Vilius Šapoka rugsėjo 22-24 d. lankysis Niujorke, kur dalyvaus Pasaulio ekonomikos forumo  aukščiausio lygio susitikime dėl tvaraus vystymosi poveikio. Tai – trečią kartą rengiamas kasmetinis aukščiausiojo lygio renginys, į kurį atvyksta daugiau kaip 700 įtakingiausių politikos, verslo, tarptautinių organizacijų bei pilietinės visuomenės lyderių iš viso pasaulio.

Šiemet Niujorke vyksiančiame forume bus ieškoma globalių sprendimų tokiais klausimais kaip klimato politikos spartinimas, tvaraus vystymosi finansavimas ir pan. Forumo metu bus nagrinėjami novatoriški būdai, kaip panaudoti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, sisteminį mąstymą bei ketvirtosios pramonės revoliucijos technologijas tvariam vystymuisi plėtoti.

Finansų ministras V. Šapoka dalyvaus forumo Europos lyderių diskusijoje dėl Europos globalios lyderystės klimato kaitos ir tvaraus vystymosi plėtros klausimais. Į šią diskusiją kviečiami įtakingiausi Europos šalių atstovai, galintys spręsti globalius iššūkius.

Iki šiol Lietuva jau nemažai nuveikė tvarių finansų srityje, ženklią investicijų dalį (1,3 mlrd. eurų) skirdama tvarios plėtros tikslams. Taip pat pernai Vyriausybė viena pirmųjų Europos Sąjungoje rinkoje išplatino žaliųjų obligacijų emisijas, kurių metu pritrauktos lėšos bus panaudotos žaliesiems projektams įgyvendinti – daugiabučių modernizavimui ir energetiniam efektyvumui didinti. Be to, mūsų šalis pirmoji kartu su Europos Komisija ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku pradeda vykdyti tvarių finansų projektą, kuriuo siekiama Lietuvoje inicijuoti tvarių finansų judėjimą.

Vizito Niujorke metu V. Šapoka taip pat susitiks su Pasaulio ekonomikos forumo vykdančiojo komiteto nare ir Europos ir Eurazijos regioninių strategijų vadove Martina Larkin. Susitikimuose su Baltijos-Amerikos komercijos rūmais ir JAV finansinių technologijų (Fintech) įmonių atstovais bus aptariamos bendradarbiavimo ir investavimo galimybės Lietuvoje.

Niujorke taip pat numatyta V. Šapokos sveikinimo kalba Baltijos kelio 30 metų sukakties minėjime, kuriame dalyvaus vietos lietuvių, latvių ir estų bendruomenės.

 

Papildoma informacija:

Pasaulio Ekonomikos Forumas (angl. World Economic Forum, PEF) Ženevoje 1971 m. įkurtas paramos fondas. Jis žinomas iš savo kasmetinių tarptautinių susitikimų, konferencijų bei forumo Davose, Šveicarijoje, apjungiančiame žymiausius verslininkus, tarptautinius politikos lyderius bei kitus visuomenės lyderius į diskusiją apie pačias aktualiausias globalias problemas.