BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


V. Šapoka dalyvaus TVF ir PB Valdytojų tarybų metiniame susitikime Vašingtone

Data

2019 10 17

Įvertinimas
0
AdobeStock_162339849.jpeg

Spalio 17-19 d. finansų ministras Vilius Šapoka dalyvaus Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko (PB) Valdytojų tarybų metiniame susitikime Vašingtone, kur bus aptariama pasaulio ekonominė situacija ir perspektyvos, bei diskutuojama dėl TVF ir PB vaidmens siekiant užtikrinti pasaulio finansų stabilumą ir prisidėti prie ekonominių bei socialinių problemų sprendimo.

Tarptautinio pinigų ir finansų komiteto posėdyje TVF apžvelgs pasaulio ekonomikos situaciją, ateities prognozes ir kylančius iššūkius. Anot TVF, pasaulio ekonomiką ir toliau kankina neapibrėžtumas dėl prekybos karų ir kylančių geopolitinių įtampų. TVF prognozuoja, kad 2019 m. pasaulio ekonomika augs 3 proc., o 2020 m. augimas turėtų siekti 3,4 proc., tuo tarpu euro zona 2019 m. augs 1,2 proc., 2020 m. – 1,4 proc. Anot TVF,  2019 m. Lietuvos ekonomika augs 3,4 proc., o 2020 m. – 2,7 proc. Renginių Vašingtone metu naujai TVF vykdančiosios direktorės pareigas pradėjusi eiti Kristalina Georgieva taip pat pristatys pasaulio ekonomikos prioritetus ir priemones, kuriomis šalys turėtų spręsti pasaulio ekonomikai kylančius iššūkius.

„Pasaulio ekonomika toliau auga, tačiau nebe taip sparčiai, kaip anksčiau, todėl svarbu matyti bendrą vaizdą, grėsmes ir galimybes. Įtampos globalioje ekonomikoje ir išaugęs tarptautinis politinis ir ekonominis neapibrėžtumas rodo, kad turime vykdyti apdairią fiskalinę politiką ir didinti Lietuvos ekonomikos atsparumą neigiamoms išorės grėsmėms“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Plėtros komiteto posėdyje bus aptariama Pasaulio banko darbotvarkė, susijusi su ekonomine transformacija ir darbo vietų kūrimu besivystančiose šalyse, taip pat bus pateikta atnaujinta informacija, kaip sekasi įgyvendinti Žmogiškojo kapitalo indekso (angl. Human Capital Index) projektą. Komiteto posėdyje taip pat bus pristatyta 2020 m. Pasaulio vystymosi ataskaita, skirta tarptautinei prekybai ir jos įtaka valstybių plėtrai. Šioje ataskaitoje pabrėžiama atviros prekybos ir tarptautinio bendradarbiavimo svarba, siekiant užtikrinti tvarų ekonomikos augimą ir skatinant besivystančių šalių plėtrą.

V. Šapoka vizito Vašingtone metu susitiks su TVF ir PB atstovais (tame tarpe ir TVF misijos Lietuvai vadovu Borja Gracia), su kuriais aptars tokius Lietuvai aktualius klausimus kaip fintech, mūsų šalyje įgyvendinamas reformas siekiant pagerinti investicinę aplinką, ekonomikos aktualijas ir 2020 m. biudžetą, dalyvaus Šiaurės-Baltijos šalių atstovų susitikimuose, TVF regioninės ekonominės apžvalgos pristatyme ir kt. susitikimuose. Be to, finansų ministras V. Šapoka pirmą kartą dalyvaus Finansų ministrų koalicijos dėl klimato kaitos susitikime, prie kurios Lietuva prisijungė praėjusią savaitę.

Vašingtone taip pat numatytas finansų ministro susitikimas su PB sudaromo reitingo „Doing Business“ atstovais, siekiant aptarti Lietuvos pažangą, kuriant palankias sąlygas verslo plėtrai Lietuvoje. Susitikimų su JAV Fintech įmonių atstovais metu bus aptariamos bendradarbiavimo ir investavimo galimybės Lietuvoje.

„Verslo sąlygų gerinimas yra vienas iš šios Vyriausybės prioritetų, kadangi didesnis šalies patrauklumas leidžia pritraukti daugiau investicijų ir sukurti daugiau darbo vietų. Šiuo metu Lietuva „Doing Business“ reitinge užima aukščiausią vietą per visą reitingo istoriją. Per ateinančius metus tikimės dar labiau pagerinti sąlygas verslui“, – sako finansų ministras.

 

Papildoma informacija:

  • Lietuva TVF ir PB narė yra nuo 1992 metų. TVF tikslas – užtikrinti finansinį stabilumą, PB – mažinti skurdą pasaulyje.
  • TVF ir PB valdymo organai – Valdytojų tarybos, kurių metiniai susitikimai vyksta Vašingtone, kas 3 metus susitikimą organizatorių siūlymu perkeliant į kurią nors kitą pasaulio šalį.
  • Šiame renginyje Lietuva, kaip TVF ir PB valstybė narė ir akcininkė, dalyvauti privalo. Mūsų šaliai PB atstovauja Finansų ministras (V. Šapoka yra PB valdytojas ir TVF pakaitinis valdytojas), TVF – Centrinio banko vadovas.