BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


V. Šapoka Europos verslo viršūnių susitikime – apie Europos ateities viziją

Data

2019 05 06

Įvertinimas
0
59887948_295864301305374_422870033148936192_n.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka šiandien dalyvauja Europos verslo viršūnių susitikime Briuselyje, kurio metu kartu su Danijos finansų ministru Kristian Jensen diskutuoja apie ES ateities viziją ir prioritetus.

Diskusijoje aptariami ES ateities prioritetai, įskaitant ES ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimą, kapitalo rinkų sąjungos sukūrimą, Fintech plėtrą, 2021–2027 m. ES daugiametę finansinę programą ir kiti klausimai.

„Siekiame stiprios, konkurencingos, inovatyvios ir į ateitį investuojančios sąjungos. Svarbu ne tik žvelgti viena kryptimi, bet ir laikytis jau sutartų sprendimų“, – sako finansų ministras V. Šapoka.

Į Europos verslo viršūnių susitikimą susirinkusiems verslo lyderiams, politikos formuotojams V. Šapoka pristatė Lietuvos pasiekimus vystant Fintech inovacijas bei siekį tapti  viena patraukliausių finansinių paslaugų jurisdikcijų Europoje: palankią infrastruktūrą, programas, skirtas skatinti inovatyvią finansinių institucijų veiklą, efektyvų mokėjimo ir elektroninių pinigų licencijų išdavimo procesą.

Pasak V. Šapokos, Fintech plėtra taip pat turi didelės įtakos bendros kapitalo rinkų sąjungos kūrimui. Ministro teigimu, Lietuva visuomet palaikė šią iniciatyvą, kuri yra svarbi siekiant išnaudoti ES bendros rinkos teikiamas galimybes. 

Diskusijos metu finansų ministrai taip pat aptarė 2021–2027 m. ES daugiametę finansinę programą. Pasak ministro, ambicinga ES ateities darbotvarkė reikalauja atitinkamų finansinių išteklių.

Europos verslo viršūnių susitikimas – tai vienas didžiausių ir prestižiškiausių renginių, kasmet vykstančių Briuselyje.  Į jį susirenka apie 2000 dalyvių iš viso pasaulio – verslo lyderiai, diplomatai, tarptautinių organizacijų vadovai. Susitikimo metu diskutuojama apie didžiausius iššūkius Europai, ekonomikos valdymą, Euro zonos ateitį.