BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


V. Šapoka „Paris Fintech Forum“: „Sustoti neketiname“

Data

2020 01 28

Įvertinimas
2
paris fintech.jpg

Trečius metus iš eilės pristatyti Lietuvos pažangą finansinių inovacijų srityje Paryžiuje vykstančiame „Paris Fintech Forum“ pakviestas finansų ministras Vilius Šapoka pažymi, kad investavimas į finansines inovacijas ir naujausias technologijas yra galimybė, kurios Lietuva praleisti neketina.

„Pernai vykusiame forume pasidalinau savo svajone, kad Lietuva taptų aukštųjų technologijų šalimi – Litechnia, bei tam būtinas sąlygas – atvirumą inovacijoms, greitį bei rizikų valdymą. Ir mums tai pavyko – Lietuva tampa ir su inovacijomis susijusių rizikų valdymo kompetencijų centru. Sustoti neketiname, turime nuolat žengti kartu su naujovėmis, kurios keičia pasaulį – tiek greičio, tiek saugumo prasme“, – sako V. Šapoka.

 „Paris Fintech Forum“ – vienas svarbiausių kasmetinių Europos FinTech renginių. Antradienį vykstančiame forume ministras kartu su kitų šalių finansų rinkų priežiūros institucijų vadovais diskutavo apie Lietuvos ir kitų valstybių sukauptą finansinių technologijų sektoriaus plėtojimo patirtį, padedančią pritaikyti gerąją praktiką ir kurti FinTech ir blockchain įmonėms palankią reguliacinę aplinką.

Lietuva šiuo metu yra didžiausia Europoje pagal FinTech veiklą pirmaujančios Jungtinės Karalystės konkurentė – pagal pasaulinį „Global Fintech Index 2020“ reitingą mūsų šalis užima 4-ą vietą pasaulyje ir 2-ą vietą Europoje.

Vyriausybė, paskelbusi finansinių technologijų plėtrą vienu iš prioritetų, nuo 2016 m. skiria didelį dėmesį atveriant naujas galimybes inovacijoms taikyti bei saugumui užtikrinti. Lietuvos institucijos, dirbdamos kartu ir nuolat konsultuodamosis su rinka, pasiekė, kad Lietuva taptų FinTech centru regione: sukurta palanki infrastruktūra, teisinė aplinka, programos, skirtos skatinti inovatyvias finansines paslaugas bei kt.

Kartu Lietuva tampa su inovacijomis susijusių rizikų valdymo kompetencijų centru: tiek viešame, tiek privačiame sektoriuose daugėja šioje srityje dirbančių kompetentingų specialistų, stiprinamas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, keičiamasi gerąja praktika ir informacija su partneriais Lietuvoje ir užsienyje bei kt.