BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


V. Šapoka susitiko su Norvegijos ambasadoriumi

Data

2020 09 29

Įvertinimas
0
IMG_0004.jpg

Antradienį Finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje Ole Terje Horpestad.

Susitikimo metu V. Šapoka su O. Terje Horpestad apžvelgė galimybes plėsti ryšius inovacijų, švietimo, sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos srityse.

V. Šapoka Norvegijos ambasadoriui pasidžiaugė, kad Lietuva ekonominius išbandymus, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, atlaikė bene sėkmingiausiai. Finansų ministerija prognozuoja, kad šiemet šalies ekonomika dėl su COVID-19 viruso krize susijusio šoko susitrauks 1,5 procentais, t.y. gerokai mažiau nei buvo numatyta vasarą (7 proc.).

Anot ministro, dedamos ypatingos pastangos, siekiant sušvelninti neigiamus pandemijos protrūkio padarinius. Viena tokių priemonių – Lietuvos ekonomikos DNR planas, kurio tikslas efektyviai investuoti į Lietuvos ekonomikos atsigavimą bei augimą, kad ji taptų tvaria, novatoriška ir didelės pridėtinės vertės ekonomika.

Dvišalio susitikimo metu V. Šapoka išskyrė Europos Ekonominės Erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramą. Šis finansinis mechanizmas yra Norvegijos Karalystės, Islandijos Respublikos ir Lichtenšteino Kunigaikštystės indėlis mažinant ekonominius ir socialinius skirtumus bei stiprinant dvišalius santykius.