BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


V. Šapoka: Vokietija – svarbus partneris plėtojant Fintech ir investicinių fondų sektorius

Data

2019 04 12

Įvertinimas
0
IMG_4110.jpg

Lietuva ir Vokietija stiprina bendradarbiavimą Fintech ir investicinių fondų sektoriuose. Vizito Frankfurte metu finansų ministras Vilius Šapoka su Heseno federalinės žemės finansų ministru dr. Thomu Schäferiu bei Vokietijos investicinių fondų asociacijos (BVI) vadovais Thomu Richter ir Rudolfu Siebel kalbėjosi apie Lietuvos pasiekimus šiose srityse bei galimą jų plėtrą abiejose šalyse.

„Lietuva pasaulyje matoma kaip inovatyvi valstybė, ne tik kurianti pažangią teisinę aplinką, bet ir skirianti dėmesį su inovacijomis susijusių rizikų valdymui. Tam, kad taptume aukštųjų technologijų šalimi – Litechnia – svarbu bendradarbiauti ir keistis gerąja praktika su tokiais svarbiais finansiniais centrais kaip Vokietija“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Susitikimų metu V. Šapoka pristatė mūsų šalies pasiekimus Fintech srityje: palankią infrastruktūrą, programas, skirtas skatinti inovatyvią finansinių institucijų veiklą, efektyvų mokėjimo ir elektroninių pinigų licencijų išdavimo procesą.

Vizito metu taip pat kalbėta apie Lietuvos ir Vokietijos investicinių fondų reguliavimo sistemą bei inovacijų (Wealthtech) šioje industrijoje plėtrą. V. Šapoka pristatė praėjusių metų gruodį Seimo priimtus kolektyvinio investavimo subjektų veiklą reglamentuojančius įstatymus, kurie mažins administracinę naštą investiciniams fondams ir sukurs palankesnes sąlygas jų veiklai, o kartu – ir daugiau verslo finansavimo alternatyvų bei galimybių investuoti mūsų šalyje.

 

Papildoma informacija:

  • Wealthtech – tai atskira Fintech rūšis, kai technologijos ir skaitmeniniai sprendimai taikomi taupymo, investavimo, turto valdymo paslaugoms.
  • 2018 m. Lietuvoje veikė apie 170 Fintech įmonių (2017 m. jų buvo 117). Dirbančiųjų šiame sektoriuje skaičius per metus padidėjo 700 – iki 2,6 tūkst. Net 70 proc. visų šalyje veikiančių Fintech įmonių yra įsteigtos Lietuvoje, kitų įmonių būstinės yra Europoje ir už jos ribų – Izraelyje, Singapūre ir Honkonge. Net 96 proc. Lietuvoje veikiančių Fintech bendrovių kaip savo tikslinę rinką mato Europą, be to, daugiau nei trečdalis orientuojasi į Aziją, ketvirtadalis – į JAV;
  • Šių metų sausio pradžioje Vyriausybė pritarė priemonių planui, kuriuo siekiama skatinti finansinių technologijų sektoriaus plėtrą. Jame numatoma toliau gerinti teisinę aplinką, didinti Fintech produktų ir paslaugų paklausą, ypač daug dėmesio skirti rizikoms (galimam pinigų plovimui, terorizmo finansavimui, pažeidimams, susijusiems su vartotojų apsauga) valdyti. Šiemet numatyta tobulinti asmens tapatybės nustatymo būdus, įsteigti tarptautinį 16+1 šalių Fintech koordinavimo centrą, parengti ekosistemos, skirtos atsiskaityti negrynaisiais pinigais ugdymo įstaigose, koncepciją ir kiti darbai.
  • Finansų ministro Viliaus Šapokos iniciatyva devynios šalies institucijos (Finansų ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos bankas, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Lietuvos policija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, VĮ „Indėlių ir investicijų draudimo“) kovo 18 d. pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo ir keitimosi informacija valdant rizikas finansinių inovacijų ir finansinių technologijų srityje. Institucijos suvienijo jėgas bendram tikslui – operatyviai numatyti galimas rizikas Fintech srityje ir efektyviai jas suvaldyti.