BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Valdžios sektoriaus finansai 2017 metais – geriausi nuo Nepriklausomybės atkūrimo

Data

2018 04 04

Įvertinimas
0
AdobeStock_132555136.jpeg

Išankstiniais duomenimis Lietuvos valdžios sektoriaus balansas 2017 metais buvo geriausias nuo LR nepriklausomybės atkūrimo – pasiektas perteklius, kuris sudarė 0,6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Tai 0,3 proc. BVP didesnis nei 2016 m.

„Jau antri metai, kai pasiekiame valdžios sektoriaus perteklių. Tai rodo, kad Lietuva, įvertindama ekonomikos situaciją ir jos perspektyvas, atsižvelgdama į visuomenės senėjimo tendencijas, atsakingai valdo viešuosius finansus. Taip pat laikosi visoms Euro zonos šalims taikomų ir Lietuvos įstatymais nustatytų fiskalinės drausmės taisyklių“,  –  sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Buvo planuojama, kad valdžios sektoriaus deficitas 2017 metais neviršys 0,7 proc. BVP.

Geresnį nei planuota balanso rodiklį lėmė geresni savivaldybių, socialinio draudimo fondų bei centrinės valdžios rezultatai.

Išsamesnę informaciją apie 2017 m. valdžios sektoriaus finansų statistinius duomenis rasite Lietuvos statistikos departamento pranešime.

Valdžios sektoriaus balanso rodiklis 1995-2017 m. proc. BVP (duomenų šaltinis: Lietuvos statistikos departamentas, Eurostat)