BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Valdžios sektoriaus finansai 2018 metais – geriausi per 20 metų

Data

2019 04 05

Įvertinimas
0
AdobeStock_117784175.jpeg

Išankstiniais duomenimis 2018 metų Lietuvos valdžios sektoriaus perviršis sudarė 0,7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), t. y. 0,2 proc. BVP didesnis nei 2017 m. Tai geriausias Lietuvos valdžios sektoriaus balansas per daugiau nei 20 metų.

„Nuosekliai laikomės įsipareigojimo atsakingai valdyti viešuosius finansus. Trečius metus iš eilės pasiekiamas  perteklinis valdžios sektorius. Taigi, valstybės finansai valdomi taip, kad stiprintume Lietuvos ir užsienio investuotojų pasitikėjimą Lietuva, kaip šalimi, kuri laikosi fiskalinės drausmės. Išorinė rizika ir vidiniai iššūkiai dėl visuomenės senėjimo išlieka, tad būtina juos įvertinti ir toliau apdairiai valdyti viešuosius finansus“, –  sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Buvo planuojama, kad valdžios sektoriaus perteklius 2018 metais sudarys 0,6 proc. BVP.

Geresnį nei planuota balanso rodiklį lėmė geresni centrinės valdžios rezultatai.

Išsamią informaciją apie 2018 m. valdžios sektoriaus finansų statistinius duomenis rasite Lietuvos statistikos departamento pranešime.