BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Viceministro susitikime su EBPO misijos atstovais aptartas Lietuvos pasirengimas narystei organizacijoje

Data

2015 03 17

Įvertinimas
0

Vilnius, kovo 17 d.Toliau tęsiami Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) paruošiamieji darbai. Antradienį šios organizacijos misijos atstovai, vadovaujami EBPO Ekonomikos departamento Šalių studijų skyriaus vedėjo Andrėjo Vorgotterio, lankėsi Finansų ministerijoje, kur susitiko su  viceministru Algimantu Rimkūnu, kitais  ministerijos atstovais.

Daugiausia dėmesio susitikime skirta Lietuvos Ekonomikos apžvalgos rengimui. EBPO pradeda rengti šį svarbų dokumentą, kuriuo remsis dauguma organizacijos komitetų, vertindami Lietuvos pasirengimą narystei organizacijoje.

Susitikime aptartas apžvalgos rengimo tvarkaraštis bei galimi apžvalgos tematiniai pjūviai. Kalbėta ir apie Lietuvos ekonominę situaciją, šalies ekonomikos stipriąsias puses ir laukiančius iššūkius. 2015 m. birželį Lietuvoje planuojama EBPO techninė misija, kurios metu bus renkami duomenys apie šalies ekonomiką.

Atliekant Ekonomikos apžvalgą, didžiausias dėmesys skiriamas politikai, kuri užtikrintų ilgalaikį šalies ekonomikos augimą. Tai apima daugelį sričių – darbo rinką, konkurencingumą, žmogiškąjį kapitalą, tvarią finansų rinkų plėtrą, inovacijas, socialinę ir sveikatos apsaugą, mokesčių sistemą, viešąsias išlaidas. Ekonomikos apžvalgos tikslas – identifikuoti sektorinių politikų poveikį ilgalaikiam šalies augimui ir makroekonominei padėčiai.

1961 m. įsteigta organizacija vienija 34 išsivysčiusias pasaulio šalis, tarp jų - JAV, Japonija, Šveicarija, Kanada, Meksika, Turkija. Organizacijos narėmis  taip pat yra Lietuvos kaimynės Lenkija ir Estija.

EBPO formuoja pasaulio ekonominės politikos standartus, skatina tarptautinę prekybą, atlieka tyrimus ir teikia rekomendacijas šalims ekonominės ir socialinės plėtros, aplinkosaugos, mokslo ir technologijų, finansų, apmokestinimo, tarptautinės prekybos ir viešųjų finansų klausimais.

2013 m. gegužės mėnesį EBPO Ministrų taryba priėmė rezoliuciją dėl globalios plėtros, kurioje minima galimybė 2015 m. pakviesti Lietuvą pradėti derybas dėl stojimo į organizaciją. Tų pačių metų rugsėjo mėnesį patvirtintas bendras EBPO ir Lietuvos bendradarbiavimo veiksmų planas 2014-2015 m.

Sprendimas dėl derybų su Lietuva pradžios turėtų būti priimtas birželį, įvertinus šalies Narystės veiksmų plano įgyvendinimą. Lietuva narystės siekia nuo 2002 metų.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2053 558
Vrs@finmin.lt
www.finmin.lt