BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vietoj 2,3 metų - 1,5. Esminis pokytis nemokumo procedūrose

Data

2018 10 18

Įvertinimas
1
AdobeStock_90491239.jpeg

Vyriausybė pritarė įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama pertvarkyti juridinių asmenų nemokumo sistemą – kurti palankią ir konkurencingą aplinką verslui bei investicijoms, konsoliduoti juridinių asmenų restruktūrizavimo ir bankroto teisinį reguliavimą, didinti nemokumo procesų efektyvumą bei mažinti kreditorių patiriamus nuostolius

„Atsižvelgdami į tarptautinę praktiką ir tarptautinių organizacijų, tokių kaip Pasaulio bankas, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, Europos Komisija, rekomendacijas, siekiame esamą nemokumo sistemą pertvarkyti į šiuolaikinio verslo poreikius atitinkančią bei su Europos Sąjungos prioritetais derančią nemokumo sistemą“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Šiuo įstatymo projektu konsoliduojamos įmonių restruktūrizavimo bei bankroto procedūros. Sudaromos teisinės prielaidos kuo ankstyvesniam perspektyvių įmonių finansinių sunkumų sprendimui ir verslo tęstinumui, o bankroto atveju – greitam ir kuo daugiau kreditorių reikalavimų tenkinančiam įmonių likvidavimui. Bankroto procedūrų trukmę tikimasi sutrumpinti nuo vidutiniškai 2,3 metų iki 1,5 metų.  Trumpesnė bankroto proceso trukmė mažins probleminių skolų kaupimąsi, taip atlaisvinant išteklius, kurie galės būti panaudojami šalies verslo plėtrai.

Didesnį nemokumo procesų skaidrumą užtikrins e-proceso, t.y. nemokumo proceso duomenų perkėlimo į elektroninę erdvę, įdiegimas. Tai leis kreditoriams ir kitiems asmenims gauti savalaikę ir patikimą informaciją apie procesą, valstybei vykdyti geresnę administratorių veiklos priežiūrą, taip pat mažins administracinę naštą.

Taip pat tikimasi, kad Juridinių asmenų nemokumo reguliavimo reforma turės reikšmingos įtakos pagal Pasaulio banko atliekamą tyrimą „Doing Business“ skaičiuojamam nemokumo reitingui, taip didinant Lietuvos patrauklumą investuotojams. Šiuo metu Lietuva yra 70 vietoje, po priimtų pakeitimų prognozuojama 40 vieta.