copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vilius Šapoka: rengiame finansines priemones dėl COVID-19

Data

2020 03 13

Įvertinimas
3
MART2120.JPG

Finansų ministro Viliaus Šapokos komentaras dėl COVID-19:

Dėl priemonių verslui

Finansų ministerija kartu su kitomis ministerijomis ir institucijomis ruošia priemonių paketą, kurį svarstysime trečiadienį Vyriausybėje. Kokios tai priemonės? Visų pirma, jos apima pagalbą smulkiam ir vidutiniam verslui, sektoriams, kurie labiausiai nukentėję – tai apimtų ir likvidumo paskolas, mokesčių atidėjimą ir, žinoma, turime rūpintis, kad užtikrintume didelį užimtumą, kad darbdaviai nepultų lengva ranka atleidinėti  žmonių. Turime nuolatinį dialogą ir su bankais, ir su visomis reikiamomis institucijomis. Labai glaudžiai bendradarbiaujame tam, kad planas būtų veiksmingas, greitas, efektyvus ir turėtų teigiamą poveikį. Visos priemonės yra svarstomos.

Be to, nemaža dalis priemonių jau šiuo metu egzistuoja. Pavyzdžiui, galima kreiptis dėl mokesčių atidėjimo. Užtikrinsime, kad procesas būtų sklandus, kad padėtume verslui, kuris labiausiai nukentėjęs, bet čia svarbu atkreipti dėmesį į labai svarbų faktorių: situacija nėra eilinė. Tiek valdžios institucijoms, tiek verslo institucijoms reikia solidarizuotis, veikti išvien tam, kad poveikį galėtume sušvelninti tiek, kiek yra įmanoma.

Dėl ekonomikos prognozių

Svarbu pabrėžti tai, kad pasaulio ir Europos ekonomikos situacija buvo trapi dar iki koronaviruso paplitimo: yra begalė rizikų, susijusių ir su karštais geopolitiniais taškais, ir tarptautinėje prekyboje. Finansų ministerija, kaip ir kasmet, savo atnaujintas prognozes pateiks antroje kovo pusėje. Šiuo metu galime pasakyti, kad neigiamas poveikis yra  įvertintas, prognozės bus peržiūrimos mažėjimo linkme. Ar įmanomas recesijos variantas? Niekas nepasakys, kaip ši situacija rutuliosis toliau ir kuo tai pasibaigs, kaip ir niekas nesitikėjo, kad virusas taip paplis. Tačiau prognozes periodiškai atnaujinsime ir imsimės visų reikiamų priemonių tam, kad užtikrintume normalią, kiek tai įmanoma, ekonominę situaciją.

Dėl fiskalinės drausmės ir skolinimosi

Lietuva pastaruosius keletą metų pasižymėjo kaip labai atsakingai finansus valdanti valstybė – esame prikaupę reikiamus rezervus, turime pačią aukščiausią patikimumo reputaciją pasaulyje per visą 30 metų Nepriklausomybės laikotarpį. Manau, tikrai tą situaciją išnaudosime Lietuvos piliečių  naudai. Jeigu reikės, tikrai dar galime pasiskolinti papildomai, taip pat prireikus parinksime priemones, kad paskatintume ekonomiką, sušvelnintume šio lėtėjimo poveikį bei turėtume pakankamai lėšų iždo sąskaitose. Mes ruošiamės įvairiems scenarijams.