BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vokietijoje bus minimos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-osios metinės

Data

2015 03 10

Įvertinimas
0

Vilnius, kovo 10 d. Kovo 11-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metis bei Lietuvos įstojimas į euro zoną bus iškilmingai paminėti Berlyne, Vokietijos federalinės finansų ministerijos kartu su Lietuvos ambasada organizuojamame renginyje „Taip skamba Europa“. Jame dalyvaus ir pasisakys Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius bei Vokietijos finansų ministras Wolfgang Schaeuble.

„Prieš 25 metus atsikūrusi Lietuvos valstybė tvirtai nusprendė savo ateitį susieti su Europa, su naryste Europos Sąjungoje. Būtent europinio kelio pasirinkimas lėmė tai, kad šiandien esame padarę tokią didelę pažangą ekonomikos, demokratijos ir saugumo srityse. Vos per dešimtmetį narystės iš nedrąsios ES naujokės tapome tvirta ES nare – ES branduolio arba Ekonominės ir pinigų sąjungos nare. Tačiau nemažiau svarbus yra ir kitas – vertybinis elementas. Tikiu, kad kuo gilesnė yra ES integracija, tuo vieningiau bus ginamos pamatinės ES vertybės - demokratija, žmogaus teisės, solidarumas, ypač geopolitinės krizės Rytuose kontekste“, - sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Nuo 2013 m. organizuojamame ir jau tradiciniu tapusiame Vokietijos federalinės finansų ministerijos renginyje „Taip skamba Europa“ siekiama pristatyti euro zonos valstybių narių, vienijamų vieningos valiutos - euro, unikalią muzikinę kultūrą, meną bei kultūrinį paveldą.

Lietuvai skirto renginio metu savo pasirodymus surengs violončelininkas Davidas Geringas, džiazo legenda Petras Vyšniauskas, kompozitorius Anatolijus Šenderovas, akordeonistas Martynas Levickis, liaudies instrumentų atlikėjas Vytautas Kiminius, dainuojamosios poezijos kūrėja ir atlikėja Alina Orlova, fortepijonų trio „FortVio“, styginių kvartetas „Art Vio“ bei folkloro ansamblis „Trys keturiose“. Bus surengta Lietuvos dalininko Audriaus Gražio paroda.

Renginį tiesiogiai bus galima stebėti 2015 m. kovo 11-ąją 18 val. (Lietuvos laiku) http://www.so-klingt-europa.de/en/

Ministro patarėjas
Remigijus Bielinskas
Mob. tel. +370 616 94 846
www.finmin.lt
vrs@finmin.lt