BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vyriausybė nepritaria siūlymui dėl progresinių mokesčių

Data

2015 11 04

Įvertinimas
0
IMG_0343.JPG

Vilnius, lapkričio 4 d. Šiandien Vyriausybės posėdyje buvo nepritarta siūlymui nustatyti progresinius gyventojų pajamų mokesčio tarifus.

Vyriausybės nuomone, dėl taikomo diferencijuoto neapmokestinamojo pajamų dydžio, gyventojų pajamų apmokestinimo sistema jau dabar yra progresinė. Mokesčių sistemos progresyvumas taip pat užtikrinamas plečiant kapitalo pajamų, dominuojančių aukštas pajamas gaunančių gyventojų grupėje, apmokestinimą bei apmokestinant gyventojų nekilnojamąjį turtą.

Taip pat yra didelė tikimybė, kad pradėjus taikyti progresinius gyventojų pajamų mokesčio tarifus Lietuva taps nepatraukli aukštos kvalifikacijos darbuotojams, kapitalo pajamų išmokėjimas persikeltų į valstybes, kuriose taikomas mažesnis tarifas. Tai pakenktų ir Lietuvos konkurencingumui.

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad tiek Europos Taryba, tiek Tarptautinis valiutos fondas, tiek ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija rekomenduoja Lietuvai pirmiausia mažinti mažiausiai uždirbančių asmenų darbo pajamų apmokestinimą. Vyriausybė atitinkamus pasiūlymus kartu su 2016 m. biudžetu yra pateikusi Seimui.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 2199 337
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt