BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vyriausybė pateikė išvadą dėl Prezidento ir Seimo narių siūlymų 2020 m. biudžetui

Data

2019 12 16

Įvertinimas
0
AdobeStock_69302193.jpeg

Šiandien Vyriausybė pateikė išvadą dėl papildomų Prezidento ir Seimo narių siūlymų 2020 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui.

Vyriausybė pritarė Prezidento siūlymui didinti senjorų pensijas nuo ateinančių metų sausio 1 d. Bazinės pensijos indeksavimui papildomai skiriama 31,8 mln. eurų. Bendrai Seimui tam pritarus, vidutinė senatvės pensija kitais metais didės 30 eurų (nuo 345 iki 375 eurų), o vidutinė pensija su būtinuoju stažu – 32,5 eurais (nuo 364,5 iki 397 eurų).

Taip pat pritarta Seimo narių siūlymui išmokoms vaikams mokėti. „Vaiko pinigai“ padidės 10 eurų (nuo 50 iki 60 eurų), o „Vaiko pinigai“ neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų – 20 eurų (nuo 20 iki 40 eurų). Tam papildomai skiriama 40 mln. eurų.

Vyriausybės posėdžio metu taip pat pritarta nemokamam aukštojo mokslo bakalauro studijų finansavimui. Tam 2020 m. skiriama 4 mln. eurų. Dar 1 mln. eurų skiriama kolektyvinės sutarties įsipareigojimų vykdymui užtikrinti ir finansinėms paskatoms, siekiant optimizuoti  valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, skaičių, sukurti.

Aplinkos ministerijos pavaldžių įstaigų darbo užmokesčiui didinti Vyriausybė nusprendė papildomai skirti 2,9 mln. eurų, o muitinės sistemos statutinių pareigūnų darbo užmokesčiui – 2 mln. eurų.

Vyriausybės posėdžio metu taip pat pritarta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui aprūpinti gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbų priemonėmis papildomai skirti 800 tūkst. eurų bei ugniagesių komandoms sukomplektuoti – papildomai skirti 3 mln. eurų.

Atsižvelgiant į tai, kad Seime svarstant Stambios prekybos mokesčio ir Finansų rinkos dalyvių mokesčių įstatymų projektus buvo nuspręsta padaryti pertrauką, taip pat priimti Pelno mokesčio įstatymo pakeitimai, papildomai apmokestinantys kredito įstaigų pelną, o motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įsigaliojimo terminas numatomas nukelti į 2020 m. liepos 1 d., Vyriausybė pritarė siūlymui patikslinti 2020 m. biudžete numatytas pajamas jas sumažinant 30 mln. eurų.

Įvertinus visus priimtus pakeitimus pajamų ir išlaidų dalyse ir Seimo narių pasiūlymuose nurodytus finansavimo šaltinius, siūloma atitinkama suma apriboti lėšų, numatytų Susisiekimo ministerijos Kelių plėtros ir priežiūros programai ir Aplinkos ministerijos Klimato kaitos programai, naudojimą.

Ateinančių metų biudžeto projektas atitinka fiskalinės drausmės taisykles. 2020 m. biudžeto įstatymo projekte numatytas 0,2 proc. BVP valdžios sektoriaus perteklius.